Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття на роботу керівника новоствореної юридичної особи? Хто таке повідомлення підписує та подає? У які строки має бути подано таке повідомлення?


За ч.3 ст 24 КЗпПУ працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

З урахуванням положень цієї статті було ухвалено постанову КМУ від 17.06.2015р. № 413 “Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу” (далі – постанова  № 413).

За абзацом другим постанови № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу до територіальних органів Державної фіскальної служби подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим органом (особою) чи фізичною особою за місцем їхнього обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Тобто до початку роботи працівника інформація про його зарахування має бути подана до Державної фіскальної служби або її територіальних органів.

Норми ст.24 КЗпПУ та постанови № 413 поширюються на всі випадки, коли працівник виконує роботу на умовах трудового договору. Винятків щодо повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття (обрання) на роботу керівників новостворених юридичних осіб порядком не передбачено.

Якщо керівника прийнято на новостворене підприємство, в установу, організацію, повідомлення про прийняття працівника на роботу до територіальних органів Державної фіскальної служби має бути підписано особою, визначеною внутрішніми документами підприємства, установи, організації або установчими документами.

Print Friendly and PDF

Останні новини