Інформаційний бюлетень


Про стан виробничого травматизму на підприємствах, в організаціях та господарствах Херсонської області протягом січня-грудня 2017 року

Протягом 2017/2016 року на підконтрольних Головному управлінню підприємствах травмувалось  78  робітників,  в  аналогічному періоді минулого року — 70.

За віком постраждалі на виробництві:

— до 30 років – 12 осіб;

— до 50 років – 28 осіб;

— 50 і старше – 38 чол.

Переважна кількість потерпілих чоловічої статі – 49 осіб, жінок – 29.

48 постраждалих є працівниками підприємств, установ і організацій, які зареєстровані у м. Херсоні, у м. Олешки та м. Нова Каховка по 5 осіб, у Генічеському районі — 5, Бериславському – 4, Скадовському — 3 постраждалих, у Новотроїцькому, Каховському районах – по 2 постраждалих, по 1 – В.Олександрівському, Голопристанському, Білозерському районах та на підприємстві, зареєстрованому у м. Києві.

За видами нагляду у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість випадків виробничого травматизму

зменшилась на підприємствах гірничорудної і нерудної промисловості (-1) 0/1, будівництва (-1) 1/2, енергетики (-4) 2/6, ЖКГ-1 (-1) 0/1, у хімічній промисловості (-1) 1/2, ЖКГ-2 (-1) 1/2,  у сільському   господарстві (-2)  5/7, у лісовому господарстві (-1) 0/1;

збільшилась у металургійній промисловості (+1) 1/0, целюлозно-паперовій промисловості (+1) 1/0, машинобудуванні (+3) –  13/10, на підприємствах транспорту (залізничний, автомобільний, водний) (+5) 12/7, у рибному господарстві (+1) 1/0, у харчовій промисловості (+1) 4/3, на підприємствах з виробництва деревини (+2) 2/0, у соціально-культурній сфері та торгівлі (+6) 31/25;

залишилася на тому ж рівні у газовій промисловості 1/1, на підприємствах, пошти та зв’язку – 2/2.

Станом на 31.12.2017/2016 року Головним управлінням проведено (проводяться) 38/51 спеціальних розслідувань нещасних випадків, внаслідок яких постраждали 45/57 працівників.

Протягом січня-грудня поточного року на підконтрольних Головному управлінню підприємствах зареєстровано 5 нещасних випадків із смертельним наслідком, пов’язаних з виробництвом, у аналогічному періоді минулого року внаслідок нещасних випадків на виробництві загинуло 8 працівників.

Випадки смертельного виробничого травматизму сталися внаслідок:

— падіння, зсув, перекидання технологічних транспортних засобів – електромонтер Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівненський ХПП», м. Київ.

— ураження електрострумом – електромонтер Генічеського району енергозбуту і електричних мереж Приватного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго», м.Херсон.

— асфіксія – транспортувальник Публічного акціонерного товариства «Херсонський комбінат хлібопродуктів», м. Херсон

— ДТП –  2 (водій Фізичної особи — підприємця Ванакова О.Ю., м. Херсон, торгівельний агент Товариства з  обмеженою відповідальністю «ЛДК», м.Херсон)

Причинами нещасних випадків стали:

—         незадовільний  технічний стан засобів виробництва – 1

—         невиконання посадових обов’язків – 1

—         невиконання вимог інструкції – 1

—         порушень правил безпеки руху – 2.

За видами нагляду у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість випадків виробничого травматизму із смертельним наслідком:

зменшилась на підприємствах ЖКГ-2 (-2) 0/2, в установах, організаціях соціально-культурної сфери та торгівлі (-3) 1/4;

збільшилась у сільському господарстві (+1) – 2/1; на підприємствах енергетики (+1) – 1/0.

залишилась на тому ж рівні, на підприємствах транспорту (залізничний, автомобільний, водний, інші види транспорту) — 1/1;

Смертельно постраждалі на виробництві були чоловічої статі, вік потерпілих – 19, 52, 55, 59, 60 років.

За професіями – електромонтер —  2, транспортувальник – 1, водій – 1, торгівельний агент — 1. Працювали за фахом — менше 1 року – 2 особи, 1 рік, 24 роки, 39 років.

Постраждалі були працівниками підприємств приватної форми власності.

Випадки смертельного виробничого травматизму сталися на підприємствах, зареєстрованих у м. Херсоні (4), м. Київ (1).

У звітному періоді 2017/2016 року сталося 5/5 групових нещасних випадків, в результаті яких постраждало 13/11 працівників, у тому числі 1/2 зі смертельним наслідком.

Внаслідок природної смерті на робочому місці померли 26/33 працівників.

ГРУПОВІ НЕЩАСНІ ВИПАДКИ, НЕЩАСНІ ВИПАДКИ ІЗ СМЕРТЕЛЬНИМ

ТА ТЯЖКИМИ НАСЛІДКАМИ, ВИПАДКИ ПРИРОДНОЇ СМЕРТІ,

ЩО СТАЛИСЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ, В ОРГАНІЗАЦІЯХ І ГОСПОДАРСТВАХ ОБЛАСТІ, ПІДКОНТРОЛЬНИХ ГОЛОВНОМУ УПРАВЛІННЮ

01.02.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці машиніст насосних установок Генічеського управління водного господарства.

06.02.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці охоронець Приватного підприємства «Поліекспо» м.Херсон.

07.02.2017 (обліковий, груповий)  В  результаті  дорожньо-транспортної пригоди отримали травми три працівники Товариства з обмеженою відповідальністю «Херсонавтотранс»: заступник начальника технічного відділу, слюсар-електрик та водій.

 10.02.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці слюсар з поточного ремонту Благодатненської загальноосвітньої школи Іванівського району.

23.02.2017 (груповий) На виконання Ухвали Каховського міськрайонного суду Херсонської області від 13.03.2017 проведено спеціальне розслідування групового нещасного випадку, який стався зі двома сторонніми особами на території, що належить Фізичній особі – підприємцю Мунтяну В.Л., Каховський р-н.

07.03.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці сторож Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Шлях волі» Великолепетиського району.

16.03.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, померла на робочому місці учитель Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради.

31.03.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці провідний інженер з технічного нагляду Державної установи «Центр обслуговування підрозділів МВС України», м. Київ.

07.04.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці охоронник Приватного підприємства «Україна Дивне» Новотроїцького району.

07.04.2017 (знятий з обліку) Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці машиніст дощувальних машин і агрегатів Приватного акціонерного товариства «Фрідом Фарм Інтернешнл» м.Херсон.

10.04.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці сторож Міського комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона».

17.04.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці сторож Херсонського центру позашкільної роботи Херсонської міської ради.

25.04.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці страшний майстер Спеціалізованого приватного акціонерного товариства «ЕКОСЕЙВ» м.Херсон.

03.05.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер водій, який надавав послуги з перевезення пасажирів за цивільно-правовою угодою з Фізичною особою – підприємцем Клітним В.М. м.Херсон.

25.05.2017 (обліковий, груповий) При виконанні робіт з ямкового ремонту в огородженій зоні отримала травми бригада філії «Білозерський райавтодор» ДП «Херсонський облавтодор»: машиніст автогрейдера, майстер, водій (за цивільно-правовою угодою), загинув дорожній робітник (за цивільно-правовою угодою)

 29.05.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер робітник, який працював за цивільно-правовим договором, укладеним з Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦПК» м.Олешки Херсонської області.

24.06.2017 (знятий з обліку) Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер машиніст каналізаційно-насосної станції Державного підприємства «Чаплинський комунальник 3», смт.Чаплинка Херсонської області.

30.06.2017 (обліковий) Внаслідок падіння автомобіля з ГУАР-30 засипало зерном електромонтера Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівненський елеватор», м. Київ, який загинув на місці пригоди.

  05.07.2017 (знятий з обліку) Був смертельно уражений електрострумом начальник електротехнічної лабораторії Каланчацького управління водного господарства, який самовільно залишив робоче місце та проводив огляд електродвигуна зернової сушарки на обійсті голови фермерського господарства «Орбіта», що розташоване неподалік від промислової бази управління.

07.07.2017 (обліковий) Внаслідок ураження електрострумом загинув електромонтер Генічеського РЕЗ і ЕМ Приватного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго».

12.07.2017 (обліковий) Внаслідок асфіксії (закриття дихальних шляхів сипкими речовинами, зерном) помер транспортувальник Публічного акціонерного товариства «Херсонський КХП»

24.07.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, померла на робочому місці молодша медична сестра Державної установи «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України»

01.08.2017  Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці сторож ясел-садка №75 комбінованого типу Херсонської міської ради.

19.08.25017 (обліковий, груповий) В  результаті  дорожньо-транспортної пригоди за участю автомобіля Станції екстреної (швидкої) медичної допомоги м.Скадовська Комунального закладу «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Херсонської обласної ради та автомобіля поліції травми отримали 2 працівники КЗ «ОТЦЕМД та МК» ХОР: фельдшер та водій.

30.08.2017 (обліковий) в результаті дорожньо-транспортної пригоди загинув водій Фізичної особи — підприємця Ванакова О.А., м. Херсон.

10.09.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці охоронник гаражного кооперативу «Мотор» м. Нова Каховка Херсонської області.

22.09.2017 Був знайдений без ознак життя на території підприємства, на березі річки (утоплення) охоронник Фізичної особи — підприємця Кириченка О.М. м.Херсон.

09.10.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці слюсар-ремонтник Товариства з обмеженою відповідальністю «Херсонавтокомунсервис».

14.10.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, у свій вихідний день під час відпочинку у вахтовому приміщенні помер охоронник Приватного підприємства «Ягуар-плюс» (с. Валуйське Станично-Луганського району Луганської області), який перебував у відрядженні згідно наказу та виконував роботи по охороні філії Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН» у м. Гола Пристань Херсонської області.

25.10.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці водій Державного підприємства «Херсонське лісомисливське господарство».

04.11.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, померла на робочому місці диспетчер Комунального підприємства «Новокаховське житлово-експлуатаційне управління».

11.11.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці машиніст насосної установки Олешківського міжрайонного управління водного господарства.

14.11.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на робочому місці різальник Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Херсонський машинобудівний завод».

17.11.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, помер на території філії «Козацька» Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН» (с. Козацьке Бериславського району Херсонської області) водій, який надавав послуги на підставі цивільно-правової угоди, укладеної з Фізичною особою – підприємцем Матяш С.О., Бериславський р-н Херсонська обл.

24.11.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, був доставлений до лікарні де помер 25.11.2017 пакувальник, який надавав послуги на підставі цивільно-правової угоди, укладеної з Фізичною особою – підприємцем Поліновським В.А., м. Херсон.

28.11.2017 Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я, через його незадовільний стан, померла на робочому місці овочівник Приватного підприємства «АРМ-АГРО», м. Нова Каховка.

12.12.2017 (обліковий, груповий) Працівники Комунального закладу «Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни» Херсонської обласної ради: лікар ортопед-травматолог та  медична сестра отримали травми в результаті дій хворого, який знаходився у збудженому стані.

  27.12.2017 (обліковий) в результаті дорожньо-транспортної пригоди загинув торгівельний агент Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛДК», м. Херсон.

АВАРІЇ, ПОВ’ЯЗАНІ З ВИКОРИСТАННЯМ ГАЗУ В ПОБУТІ

Протягом січня-грудня 2017/2016 року Головним управлінням утворено комісії з проведення технічних розслідувань 3/2 аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, внаслідок яких були травмовані 4/4 особи, у тому числі 1/0 смертельно.

10.04.2016 Внаслідок вибуху були зруйновані стіни фасадної частини приміщень будинку, пошкоджено будівельні конструкції в цілому за адресою: вул. Шевченка, 33, с. Козачі Лагері Олешківського району Херсонської області. В результаті вибуху постраждали дві особи, які отримали опіки.

06.11.2016 В результаті події були зруйновані стіни будинку, пошкоджено будівельні конструкції в цілому за адресою: вул. Левицького, 53, смт. Каланчак Херсонської області. В результаті вибуху отримав опіки господар будинку.

18.12.2016 В результаті отруєння чадним газом у житловому будинку за адресою: вул. Прикордонна, 37, смт. Антонівка, м. Херсон постраждали 2 особи, один з яких смертельно.

 

 

 

 

 

 

Print Friendly and PDF

Останні новини