Про роботу за сумісництвом


Питання: Чи може вчитель фізкультури загальноосвітньої школи з навантаженням 18 годин на тиждень (одна ставка) і більше працювати за сумісництвом тренером-викладачем у ДЮСШ з навантаженням більш як 12 годин на тиждень відповідно до поетапності підготовки вихованців, зазначених у положенні про ДЮСШ? 

 Відповідь: Порядок  роботи сумісників й оплата їхньої праці регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.1993р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі-постанова № 245) та Положенням, затвердженим наказом Мінпраці, Мінюсту  і Мінфіну України від 28.06.1993р. № 43.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або в громадянина за наймом.

Відповідно до названих нормативно-правових актів для роботи за сумісництвом потрібно укласти трудовій договір на виконання регулярної роботи за сумісництвом в виконувати цю роботу у вільний від основної роботи час.

За пунктом 2 постанови № 245 (у редакції п. 6 постанови КМУ і Національного банку України від 31.08.1996р. № 1033) тривалість роботи за сумісництвом не може  перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день.

Загальна тривалість роботи за сумісництвом упродовж місяця  не може  перевищувати половини місячної норми робочого часу, для тренерів-викладачів – 0,5 ставки  навчально-тренувальної роботи. Місячна ставка заробітної плати тренерів-викладачів установлюється за 24 академічні години безпосередньо навчально-тренувальної роботи на тиждень (чотири академічні години на день за шестиденного режиму роботи, одна академічна година-45хв.).

Отже, вчитель фізичної культури загальноосвітньої школи не може працювати за сумісництвом тренером-викладачем ДЮСШ з навантаженням більш як 12 годин на тиждень.

 

Print Friendly and PDF

Останні новини