Посадовець ГУ Держпраці поспілкувалася з головами ОСББ


Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці у Херсонській області Ірина Кравець розповіла керівникам об`єднань співвласників багатоповерхових будинків як правильно укладати договори про  виконання робіт, надання послуг (договора цивільно-правового характеру), а також трудові договора.

Захід відбувся в Херсонському навчально-курсовому комбінаті «Професіонал», що в свою чергу проводить освітню діяльність з навчання працівників, спеціалістів і посадових осіб.

Під час лекції Ірина Кравець акцентувала увагу на тому, що  працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення до ДФС (ст. 24 КЗпПП). При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, — також документ про освіту, про стан здоров’я та інші документи.

Представники ОСББ дізнались і про те, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом при прийнятті на роботу чи згодом може встановлюватись неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

На завершення, відповідаючи на запитання присутніх, фахівець Головного управління роз’яснила відмінність понять трудового договору та договору цивільно-правового характеру.

Print Friendly and PDF

Останні новини