ГУ Держпраці у Херсонській області – на захисті прав та інтересів громадян!


Що ж це за явище, нелегальна зайнятість і у чому його небезпека для працівників? На це питання дала відповідь заступник начальника управління з питань праці  Головного управління Держпраці у Херсонській області Леся Олішевко в прямому радіоефірі «Про це говорять».

Нелегальна зайнятість (чи «неформальна»,  «незадекларована» праця) — це оплачувані види діяльності, які є законними за своїм характером, але незадекларовані в органах державної влади. Тобто, нелегальна зайнятість це — оплачувана діяльність працівника, яка офіційно не оформлена відповідно до трудового законодавства.

«Хотілось би зазначити, що боротьба з нелегальною зайнятістю є одним із пріоритетних напрямків в роботі Державної служби України з питань праці. Адже всі ми розуміємо, що функціонування тіньової зайнятості має істотний негативний вплив на всі аспекти соціально-економічної діяльності країни», — наголосила фахівець.

На жаль, ще чимало працівників нашої області живуть днем нинішнім, віддаючи перевагу тимчасовим заробіткам та вигодам. Всім відомо, що відповідно до Конституції України кожна людина має право на працю, тобто можливість заробляти собі на життя роботою, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. На превеликий жаль, останнім часом все частіше приходиться зустрічатися з таким ганебним явищем як використання праці громадян без належного оформлення трудових відносин.

Обговорюючи таку актуальну тему, Леся Олішевко проінформувала слухачів прямого ефіру про ризики, які спіткають громадянина у разі погодження працювати без офіційного укладання трудового договору.

В ході радіоефіру до розмови долучився заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Херсонській області Олексій Юсов. Посадовець розповів про боротьбу відомства з нелегальним працевлаштуванням та важливість спільних заходів з органами державної влади, адже незадекларована праця, це «головний біль» для багатьох контролюючих структур з боку держави.

На завершення прямого радіоефіру, Леся Олішевко наголосила, що така робота проводиться не тільки спільно з управління ДФС у Херсонській області. До боротьби з таким явищем постійно долучаються місцева влада, Пенсійний фонд, центр зайнятості та інші, такі як асоціація профспілок та роботодавців.

Співпраця полягає в обміні інформацією та проведенні спільних семінарів та нарад. Крім того, Головним управлінням здійснюються контрольні заходи за матеріалами наданими соціальними партнерами. Одночасно з цим, інспектори Головного управління входять до складу всіх робочих груп з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, які діють при обласній державній адміністрації та районних адміністраціях. Робоча група, не є каральним органом. Це орган дорадчий, який надає відповідні роз’яснення та працює із суб’єктами господарювання щодо застосування норм трудового законодавства.

Тому, власне ГУ Держпраці у Херсонській області так і намагається будувати свою роботу та співпрацювати в напрямку легалізації трудових відносин і заробітної плати, ліквідації прихованої зайнятостi, оскільки це є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органiв.

image
Print Friendly and PDF

Останні новини