Пам’ятаємо подвиг, молимося за мир!


8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення, 9 травня — 73-ю річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Сьогодні, 8 травня, близько 200 чоловік прийшло до пам’ятника Невідомому солдату, що знаходиться у парку Слави, вклонитися загиблим у роки Другої світової війни. Це фахівці Головного управління Держпраці у Херсонській області, керівники міста та області, військові та просто небайдужі жителі міста.

Священослужителі християнських конфесій провели панахиду за загиблими та молебень на честь захисників Вітчизни. Після закінчення молитви, учасники заходу поклали квіти та лампадки до пам’ятника Невідомому солдату.

У Другій світовій війні українці втратили більше, ніж Велика Британія, Канада, Польща, США та Франція разом узяті.  Загальні втрати України у цій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів. Кількість українських жертв можна порівняти із населенням сучасної Австрії.

Зокрема, понад 120 тисяч жителів Херсонщини пішли на фронти Другої світової війни і більше половини з них не повернулися додому. Окупанти знищили на Херсонщині понад 28 тисяч мирних громадян, більше 37 тисяч було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини. Десятки тисяч херсонців за мужність і героїзм удостоєні бойових нагород, а 89 – звання Герой Радянського Союзу. Бої за визволення безпосередньо Херсонщини тривали майже півроку – з 28 жовтня 1943 року по 14 березня 1944 року. У цих боях загинули, померли від поранень, потонули на переправах, зникли безвісти близько 47 тисяч осіб.

image image image
Print Friendly and PDF

Останні новини