Підписано Меморандум з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні


Під час засідання обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми при обласній державній адміністрації відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння між обласною державною адміністрацією та Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні.

Завдяки такій домовленості спільно з Фондом ООН здійснюватиметься співпраця щодо протидії потрапляння громадян у сучасні форми рабства, можливості отримання допомоги в органах влади та громадських об’єднаннях, здійснюватимуться заходи з протидії торгівлі людьми, забезпечуватимуться рівні права та можливості чоловіків і жінок, боротьба з насильством у сім’ї тощо.

Разом з учасниками засідання, начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Херсонській області Галія Пікуза обговорила питання посилення співпраці суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми на місцевому рівні, з метою подолання проблеми дитячого жебракування та трудової експлуатації всередині країни.

«ГУ Держпраці забезпечує здійснення контрольних повноважень у сфері, що стосується трудових відносин та проводить широкомасштабну роботу по виявленню і подоланню випадків використання незадекларованої праці в області.  Станом на 01.10.2017 рік, показник неформальної зайнятості на Херсонщині становить 42,9% у загальній кількості зайнятого населення і налічує 191 221особу. Також слід врахувати, що неформальна зайнятість має місце, як у формальному секторі, так і у неформальному секторі, яка складає 65,1% до загального показника неформальної зайнятості у регіоні.

Саме неформальна зайнятість у неформальному секторі дуже проблемна сфера, де може використовуватися трудова експлуатація, в тому числі і неприпустима дитяча праця. При цьому майже неможливо здійснити контроль працівників залучених до робіт у нелегальний спосіб без належних підстави» — наголосила фахівець.

Такими підставами можуть бути звернення працівників або фізичних осіб відносно яких допущені порушення правил оформлення трудових відносин, а також за інформацією правоохоронних, контролюючих органів, крім того розглядаються будь-яка інформація  з усіх джерел, доступ до яких не обмежений законодавством, яка стосується саме неоформлених трудових відносин.

Окрім підписання Меморандуму, в ході засідання обговорили питання щодо наявності й роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.

Так, на Херсонщині працює 4 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, до складу кожної з яких входить 3 працівника. За кущовим принципом бригади працюють на території всієї області як за плановими перевірками, так і у разі екстреної необхідності. Тільки за І квартал 2018 року завдяки роботі бригад було виявлено 370 випадків домашнього психологічного й фізичного насильства.

Також, у ході засідання повідомлено, що 11 квітня 2018 року вступила в силу постанова Кабінету Міністрів України Про затвердження Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року» №273, тому членіи координаційної ради у межах компетенції надали власні пропозиції щодо виконання зазначеної постанови.

Тож робота обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми при обласній державній адміністрації продовжується задля збереження рівності прав і свобод громадян Херсонської області.

Print Friendly and PDF

Останні новини