Офіційне працевлаштування — мій захист!


Головним управлінням Держпраці у Херсонській області постійно здійснюється превентивна діяльність з метою подолання незадекларованої праці.

Головною ціллю такої діяльності є інформаційно-консультативний підхід, орієнтований на застосуванні роз’яснювальних і профілактичних заходів про незадекларовану працю.

Так,  у Херсонському міському центрі зайнятості головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно-правових актів ГУ Держпраці проведено семінар для осіб, які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні.

У ході семінару розглядались питання про адміністративну відповідальність за використання праці без належного оформлення трудових відносин, кримінальну відповідальність за грубе порушення угоди про працю в рамках ст.173 КК України.

Зокрема, фахівець Головного управління акцентувала свою увагу на проблемі неофіційного працевлаштування. Говорили з учасниками заходу про переваги офіційного працевлаштування, адже погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на гідні умови праці та відпочинку, матеріального забезпечення у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, настання безробіття майбутніх пенсійних виплат. «Легалізація трудових відносин, сплата податків і відрахувань до соціальних фондів – це законодавчо закріплені права працюючої людини сьогодні, гарантоване майбутнє завтра», — наголошувалося на семінарі.

Print Friendly and PDF

Останні новини