Про легалізацію трудових відносин говорили в Херсонському центрі зайнятості


Семінар на тему: «Легалізація трудових відносин і робочих місць» за участі роботодавців відбувся днями у Херсонському міському центрі зайнятості.

Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці у Херсонській області розповіли про зміни у трудовому законодавстві, звернули увагу на важливих аспектах проведення інспекційних відвідувань, зокрема на Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. На семінарі йшлося і про необхідність дотримання суб’єктами господарювання законодавства про працю в частині встановлення мінімальної заробітної плати (забезпечення виплати заробітної плати з урахуванням її обов’язкових та стимулюючих складових, недопущення переведення працівників на скорочену тривалість робочого часу  при фактичній зайнятості повний робочий день тощо), висвітлені питання, які стосуються нелегальної зайнятості населення.

Водночас фахівці ГУ Держпраці зауважили, що тільки у трьох випадках за підсумками інспекційного відвідування штраф накладається одразу: за виявленого неоформленого працівника, встановлення заборгованості із виплати заробітної плати або недотримання виплати мінімального розміру заробітної плати. Інші виявлені порушення роботодавець має можливість виправити. Керівникам видаватимуться приписи на обов’язкове усунення недоліків у роботі. І тільки тоді, коли за вказаний термін підприємець не виправить ситуацію, йому доведеться сплатити  штраф.

У ході проведення заходу роботодавці мали можливість отримати кваліфіковані відповіді на питання, що їх цікавили, зокрема щодо відмінності між трудовим та цивільно-правовим договорами,  правильності прийняття на роботу працівників та їх звільнення, вчасності  виплати заробітної плати, відпусток тощо.

image
Print Friendly and PDF

Останні новини