Як підвищити соціальні стандарти працюючих – обговорили на спільній нараді в Херсонській ОДА


Перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області Тамара Франкевич взяла участь у нараді щодо питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати, активізації роботи по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, що відбулася у приміщенні Херсонської обласної державної адміністрації.

Серед учасників заходу — представники Пенсійного фонду України, Державної служби України з питань праці, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, державних установ та організацій, громадських організацій та асоціативних структур, керівники ОТГ,  представники районів та міст обласного значення Херсонщини.

У ході засідання, учасники спільної наради обговорили питання основних напрямків детінізації ринку праці та підвищення соціальних стандартів працюючих, методів боротьби з таким явищем.

Держпраці є органом, який  вживає заходи до роботодавців, які порушують трудове законодавство. Накладення фінсанкцій не є  мета Держпраці, головне — офіційне оформлення працівників та забезпечення їх  соціальних гарантій. Тому Головним управлінням Держпраці у Херсонській області постійно проводяться превентивні заходи, це і поширення інформаційних матеріалів, розміщення інформації в електронних ресурсах, радіо та телебачення.

Так, за результатами проведеної  інформаційно-роз’яснювальної роботи поточного року, оформлено трудові відносини з 1384 працівниками.

Враховуючи  специфіку регіону та проведену роботу слід зазначити, що найбільші ризики «тінізації» ринку праці залишаються у сфері торгівлі, сільському господарстві переважно у приватних фермерських господарствах, курортній сфері, сфері надання індивідуальних послуг. Аби залучити до роботи нелегальних працівників та «тінізувати» зарплати, роботодавці вдаються до укладення договорів ЦПХ, використовують договори аутстафінгу, аутсорсингу тощо, переводять працівників на «неповний» робочий час.

«Наш план дій на поточний рік передбачає подальшу взаємодію по обміну інформацією з органами Пенсійного фонду України, Державної фіскальної служби, місцевого самоврядування та соціальних партнерів в області по виявленню   неоформлених працівників.  Плануються виїзні рейди на  об’єкти в курортній зоні області та фермерські господарства.

Так, на минулому тижні здійснено виїзд до Новотроїцька, де було перевірено 7 суб`єктів господарювання. У 3  було встановлено, що  11 осіб які знаходились на робочих місцях  не працевлаштовані офіційно» — зазначила Тамара Франкевич.

Під час наради присутні мали можливість озвучити свої пропозиції та зауваження по відповідній тематиці даної наради.  Підводячи підсумки засідання, голова державної адміністрації зазначив, що ми як виконавчий орган влади продовжуємо здійснювати широку роз’яснювальну роботу серед роботодавців області та долучаємося до подання пропозицій щодо практичної реалізації вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295.

image
Print Friendly and PDF

Останні новини