У Києві завершився семінар-тренінг «Розроблення дворічного плану дій подолання незадекларованої праці». Аналіз проблем і шляхи вирішення


Про стратегію подолання в Україні незадекларованої праці говорили на семінарі «Розроблення дворічного плану дій подолання незадекларованої праці», організованого в рамках проекту ЕС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», який тривав з 4 по 7 червня.

Участь у семінарі взяли Менеджер проекту Антоніу Сантуш, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, Національний координатор проекту Софія Литвин, Генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Мінсоцполітики Юрій Кузовой, заступник директора департаменту з питань праці – начальник відділу з питань трудових відносин Держпраці Олена Коновалова, представники Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Міжнародної організації праці, заінтересованих міністерств, Держпраці, Державної служби зайнятості, Державної регуляторної служби, ДФС, Пенсійного фонду, об’єднань профспілок, роботодавців, наукових установ.

Софія Литвин поінформувала учасників про етапи реалізації, підсумки пілотної кампанії з подолання незадекларованої праці, що проходила за сприяння Міжнародної організації праці в 4-х областях України. Експерт також акцентувала на недоліках кампанії і запропонувала низку рекомендацій на майбутнє.

Антоніу Сантуш представив на обговорення результати дослідження причин і наслідків поширення в українській економіці такого явища, як незадекларована праця, в розрізі робітників і роботодавців.

Досвідом боротьби з нелегальною працею у неформальному секторі, в рамках реалізації пілотної кампанії на Херсонщині, поділилась начальник управління з питань праці ГУ Держпраці Галія Пікуза.

Під час обговорення проблемних питань учасники семінару  окреслили пропозиції до Плану дій подолання незадекларованої праці. Слухачі розв’язували практичні завдання із стратегічного планування роботи (стратегія, тактика, цілі, показники результативності, базові значення показників результативності, цільові показники результативності тощо).

image
Print Friendly and PDF

Останні новини