Лікування туберкульозу на основі моделі лікування — співпраця медичних працівників і пацієнтів в Херсонській області


11 червня лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці Головного управління Держпраці у Херсонській області Іван Єременко взяв участь у проведенні круглого столу «Лікування туберкульозу на основі моделі лікування, орієнтованої на потреби людини: співпраця медичних працівників і пацієнтів в Херсонській області». Захід відбувся у конференц-залі готелю «Бордо» за участі представників облдержадміністрації, обласної ради, неурядових організацій, медичних працівників, пацієнтів області.

Учасники заходу обговорили питання підвищення ефективності комунікації з ключовими зацікавленими сторонами у сфері протидії туберкульозу в області, впровадження моделі лікування туберкульозу, орієнтованої на потреби людини, та інші питання.

Зокрема до розгляду були представлені: проект Концепції загальнодержавної і регіональної міжвідомчої та міжсекторальної координації діяльності в сфері протидії епідемії туберкульозу, пояснювальна записка до нього та Проект обласної Комплексної стратегії (плану) міжвідомчої і міжсекторальної протидії захворюванню на туберкульоз.

«Відділ з гігієни праці Головного управління Держпраці у Херсонській області розслідує причини та обставини професійних захворювань, однією з яких може бути професійний контакт зі збудниками туберкульозу, бере участь в організації періодичних медичних оглядів працівників, які працюють в шкідливих та небезпечних умовах праці згідно наказу МОЗ України від 21.05.2017 року № 246. Згідно Додатку 4 п. 4.5.2. періодичним медоглядам підлягають працівники у яких є професійний контакт з особами хворими на туберкульоз та інфікованими біосередовищами. Професійний контакт зі збудниками туберкульозу мають медичні працівники, працівники лабораторій та виправних колоній» — зазначив фахівець Головного управління.

Так, в 2017 році був зареєстрований випадок професійного захворювання на туберкульоз медичного працівника однієї з колоній Херсонської області. Спільно з представниками виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Херсонській області, представниками Херсонського обласного лабораторного центру та представниками лікувально профілактичних установ області, було проведено розслідування випадку професійного захворювання та складений акт за формою П-4.

В ході круглого столу обговорили питання залучення органів державної влади, що не відносяться до медичної сфери, адже для забезпечення ефективності системи надання населенню протитуберкульозної допомоги необхідна відповідальна державна політика, яка ґрунтується на політичній підтримці, політичній волі, мобілізації наявних фінансових, матеріальних та людських ресурсів, інформованості населення та дисциплінованості і відповідальності всіх учасників процесу

image
Print Friendly and PDF

Останні новини