Держпраці продовжує боротьбу з нелегальним працевлаштуванням


ГУ Держпраці у Херсонській області провело інспекційні відвідування ТОВ «Новострой-Люкс» та ФОП Шапошніков О. В., які здійснюють діяльність у будівельному супермаркеті 33м2, що знаходиться у смт. Новотроїцьке.

В ході відвідування фахівцями ГУ Держпраці було встановлено, що 20 осіб, які виконували обов’язки продавців-консультантів, були допущені до роботи без укладення трудового договору.

З документів, отриманих від роботодавців, з’ясовано, що працівники були передані на підставі договорів про надання послуг з надання персоналу іншими фірмами, у яких, за інформацією ДФС, наймані працівники взагалі відсутні. Тобто, виконати умови договорів аутстафінгу ці фірми не мали можливості.

У бізнесі аутстафінг – це використання праці фахівців, які не входять до штату підприємства. Іншими словами, це «оренда персоналу», за умови сплати податків згідно чинного законодавства України. На практиці «аутстафінгові» компанії вводять в оману працівників, які винаймаються для інших роботодавців. Хитрощі полягають в тому, що працівники, які наймаються на умовах договору «аутстафінгу», детально не цікавляться умовами договору, в якому зазначено, що вони працюють на фірму — нерезидента.

Фактично працівник на українському підприємстві отримує заробітну плату в «конверті» від керівництва цього підприємства, а документально він оформлений як надана трудова сила від підприємства – нерезидента, яке й повинно йому виплачувати заробітну плату і перераховувати за нього відповідні податки та збори. В ланцюгу цієї схеми використовуються скільки завгодно фірм-посередників (резидентів).

Як результат, за використання найманої праці без належного оформлення, до суб’єктів господарювання застосовано штрафну санкцію розміром більше 2 млн. гривень.

Пам’ятайте! Зарплата в «конвертах» – це доволі короткотермінова вигода, яка не дозволить отримати державні соціальні гарантії.  Погоджуючись працювати в «тіні», люди мають усвідомлювати, що всю відповідальність за власне майбутнє, майбутнє своїх дітей та країни в цілому, вони беруть на себе.

Шановні громадяни, просимо Вас не залишатися байдужими до проявів  нелегальної зайнятості та порушення трудових прав працівників.

Якщо Вам відома інформація про нелегальну працю та заробітну плату «в конвертах», повідомляйте на «гарячу» лінію Головного управління Держпраці у Херсонській області за номером (0552) 49-06-30 або заповніть електронну форму повідомлення на нашому сайті  ПОВІДОМИТИ ПРО НЕЗАДЕКЛАРОВАНУ ПРАЦЮ. 

Print Friendly and PDF

Останні новини