Як перевіряються ринки м. Херсона – обговорили на спільній нараді


Сьогодні, 11 липня, в Головному управлінні ДФС у Херсонській області відбулася спільна нарада з питань проведення контрольно-перевірочних заходів ринків м. Херсона в частині здійснення державного контролю з метою виявлення фактів недотримання трудового законодавства, виявлення фізичних осіб, праця яких використовується суб’єктами господарювання без укладання трудових угод і сплати до бюджету відповідних податків та зборів. До обговорення долучились представники ГУ ДФС у Херсонській області, ГУ Держпраці у Херсонській області, Управління Патрульної поліції м. Херсона, управління споживчого ринку Херсонської міської ради та інші.

За участі начальника відділу з питань додержання законодавства про  працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління питань з праці Головного управління Держпраці  у Херсонській області Ірини Кравець, обговорено питання, що виникають під час проведення таких заходів та шляхи їх вирішення в частині повноважень кожної з установ міста.

Так, за результатами вже проведених заходів на ринках м. Херсона вибірково обстежено 803 торгових місць. В ході рейдів встановлено, що 192 громадянина здійснюють підприємницьку діяльність без будь-яких документів.

Після проведення заходу та моніторингу результатів роботи, спостерігається пожвавлення в частині реєстрації громадян як ФОП та оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Так, станом на 01.07.18, зареєстровано по області всього 3100 ФОП, з них по місту Херсон 1700 ФОП.

Під час проведення заходів майже на всіх ринках та торгівельних містечках були виявлені порушення чинного законодавства, а саме: проведення господарської діяльності без належного оформлення, використання найманої праці без укладання трудових договорів та ін.

В ході спільної наради фахівець ГУ Дежпраці зазначила, що з початку року Головним управлінням виявлено 441 особу без оформлення належним чином трудових відносин, з них 224 — взагалі без трудових договорів. Також, Ірина Кравець нагадала про наслідки недодержання законодавства з питань праці – це штрафні санкції, що сягають більше 111 тис. грн. за одного неофіційно працевлаштованого працівника.

На завершення, учасники заходу обговорили спільні дії подальших контрольних заходів та надали пропозиції щодо їх ефективності.

image
Print Friendly and PDF

Останні новини