У Херсоні власник кафе використовував працю 8 неоформлених працівників


Інспектори Головного управління Держпраці у Херсонській області провели  інспекційне відвідування в одному із кафе, що знаходиться у центрі міста.

Під час інспекції фахівці встановили, що працівники у цьому кафе були допущені до роботи без укладення трудового договору та без повідомлення територіального органу ДФС. Зокрема, так нелегально працювали 8 осіб: кухар, прибиральниця, бармен, офіціанти.

Щодо офіційних трудових відносин, то станом на день інспекційного відвідування загальна кількість оформлених працівників у закладі становить лише 2 особи.

Відтак, за порушення вимог ч.1, ч.3 статті 24 КЗпП України, власнику кафе загрожує штрафна санкція розміром близько 900 тис. грн.

ГУ Держпраці у Херсонській області звертає увагу, що роботодавці грубо порушують трудове законодавство, якщо:

  • фактично допустили працівника до роботи без оформлення трудового договору;
  • виплачують заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;
  • оформили працівників на неповний робочий час, в той час коли він фактично виконує роботи повний робочий час установлений на підприємстві;
  • підміняють трудові відносин договорами цивільно-правового характеру.

За вчинення таких порушень роботодавцям загрожує штрафна санкція у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника щодо якого було вчинене порушення.

Якщо Вам відомо про нелегальну працю та заробітну плату «в конвертах», просимо Вас повідомляти на «гарячу» лінію Головного управління Держпраці у Херсонській області за номером (0552) 49-06-30 або заповніть електронну форму повідомлення на нашому сайті  ПОВІДОМИТИ ПРО НЕЗАДЕКЛАРОВАНУ ПРАЦЮ. 

Print Friendly and PDF

Останні новини