ГУ Держпраці проведено ряд семінарів з питань ринкового нагляду


Головне управління Держпраці у Херсонській області продовжує проводити семінари з фахівцями районних державних адміністрацій та працівниками з охорони праці районних лікарень з питань ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції на тему «Взаємодія та обмін інформацією щодо кожного нещасного випадку, що стався внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції».

Заходи відбулися у Нижньосірогозькій та Іванівській районних державних адміністраціях, на яких розглянули основні питання, що стосуються вимог Законів України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», «Про загальну безпечність нехарчової продукції». Присутнім надано роз’яснення про сфери відповідальності Держпраці, що є об’єктами технічних регламентів, Порядок ведення обліку звернень споживачів (користувачів), здійснення моніторингу нещасних випадків та випадків заподіяння шкоди здоров’ю людей внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції, а також Порядок розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру.

Також, з метою не допущення порушень діючого законодавства та забезпечення споживачів безпечною продукцією, Головним управлінням проведено ряд семінарів щодо продукції, яка відноситься до сфери відповідальності Держпраці. Такі заходи відбулися для розповсюджувачів нехарчової продукції магазинів «Строй-ка» та «33м2».

Метою діяльності органів ринкового нагляду є забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз безпеці життя та здоров’ю людей, безпечні умови праці, захист прав споживачів (користувачів), захист довкілля.

Усі суб’єкти господарювання зобов’язані вводити в обіг і розповсюджувати тільки безпечну продукцію.

Під час заходів головна увага приділялась основним вимогам технічних регламентів, що застосовуються до продукції, яка розповсюджується на торгівельних площах підприємців; правових обов’язків розповсюджувачів і контролюючих органів під час здійснення перевірок продукції.

Також присутнім нагадали про відповідальність відповідно до  вимог ч. 3 ст.  44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», яка застосовується до розповсюджувачів продукції. Так законодавством передбачені штрафні санкції за такі основні порушення як: розповсюдження продукції, на якій відсутній знак відповідності технічному регламенту; розповсюдження продукції без декларації про відповідність; розповсюдження продукції, щодо якої неналежно застосовано знак відповідності технічному регламенту; недодержання умов зберігання продукції.

Доказом безпечності продукції є її відповідність технічним регламентам, національним стандартам, що гармонізовані з відповідними європейськими стандартами.

ГУ Держпраці у Херсонській області звертає увагу на тому, що суб’єкти господарювання зобов’язані зберігати технічну документацію та документи, що дають змогу ідентифікувати осіб, які поставили їм продукцію, або яким вони поставили продукцію протягом строку встановленого відповідним технічним регламентом.

У випадку, коли такий строк не встановлено:

  • Виробник — протягом 10 років з дня введення ним відповідної продукції.
  • Уповноважений представник, імпортер або розповсюджувач – протягом 10 років з дня одержання ним відповідної продукції.

Ненадання таких документів, якщо не можливо встановити виробника, загрожує суб’єкту господарювання штрафними санкціями як і до особи, що ввела в обіг таку продукцію.

Print Friendly and PDF

Останні новини