За п’ять днів на Арабатській стрілці інспектори праці виявили 49 нелегалів!


Протягом минулого тижня головні державні інспектори управління з питань праці Головного управління Держпраці у Херсонській області здійснили інспекційні відвідування на території курортної зони Херсонщини.

Фахівці Головного управління перевірили кафе, міні-готелі, бази відпочинку м. Генічеськ, с. Щасливцево, с. Стрілкове та с. Генічеська Гірка. У ході перевірок виявлено 19 суб’єктів господарювання, що використовували роботу 49 працівників без укладення трудового договору.  Найчастіше — це використання праці покоївок, різноробочих, адміністраторів, барменів та кухарів.

Аби уникнути колосальних штрафів за використання нелегальної праці, у ході перевірок підприємці намагалися приховати своїх неофіційно оформлених працівників, стверджуючи, що, проявивши ініціативу,  роботу виконують самі відпочиваючі.

В одному з пансіонатів, суб’єкт господарювання представила двох нелегалів (офіціанта і кухаря) «студентами професійно-технічного училища, які приїхали на практику». Однак, пригадати назву навчального закладу та показати договір, який обов’язково укладається з дирекцією ПТУ для прийому практикантів, вона не змогла.

Також інспекторами Головного управління було зафіксовано факт недопуску до перевірки на територію бази відпочинку, що знаходиться в с. Щасливцево. Директор був обізнаний про те, що штраф за недопуск становить понад 372 тисяч гривень, і все одно свідомо пішов на таке порушення.

Під час інспекційних перевірок деякі підприємці вдавалися і до погроз та відеозйомок.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України за фактичний допуск до роботи найманого працівника без оформлення трудового договору встановлено штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

За використання нелегальної праці недобросовісними роботодавцями, Головним управління Держпраці у Херсонській області  розглядається питання винесення штрафних санкцій.

*Якщо Вам відомо про нелегальну працю та заробітну плату «в конвертах», просимо Вас повідомляти на «гарячу» лінію Головного управління Держпраці у Херсонській області за номером (0552) 49-06-30 або заповніть електронну форму повідомлення на нашому сайті  ПОВІДОМИТИ ПРО НЕЗАДЕКЛАРОВАНУ ПРАЦЮ. 

Print Friendly and PDF

Останні новини