Завершено спеціальне розслідування нещасного випадку із смертельним наслідком у Херсонській філії ПАТ «Укртелеком»


Головним управлінням Держпраці у Херсонській області завершено спеціальне розслідування нещасного випадку із смертельним наслідком, який стався 09 липня 2018 року з начальником цеху експлуатації об’єктів зв’язку м. Херсон Херсонської філії ПАТ «Укртелеком».

В ході спеціального розслідування встановлено, що потерпілий загинув внаслідок обрушення стативів (обладнання вузла вхідного зв’язку). Напередодні настання нещасного випадку, начальник цеху експлуатації об’єктів зв’язку м. Херсон отримав завдання на зняття шини живлення з обладнання вузлу вхідного зв’язку, яке розташоване на другому поверсі будівлі за адресою: м. Херсон, вул. Белінського, 8а. Він дав усне завдання своєму підлеглому – електромонтеру, на зняття шини енергоживлення та додаткове усне завдання на зняття решіток, які були розташовані над цим обладнанням, і вони були зняті.

09.07.2018, начальник цеху разом з електромеханіком проводили роботи з укладки кабельросту (конструкція для укладки кабеля) на ряди стативів, з яких у п’ятницю було знято решітки. Під час проведення робіт стативи раптово почали падати один за одним і склалися, як картковий будинок, придавивши начальника цеху насмерть.

Оглянувши місце події та ознайомившись з робочою документацією на монтаж вузла вхідного зв’язку, комісією встановлено, що дані стативи кріпилися тільки решітками, при знятті яких конструкція залишилась в нестійкому стані та в будь-який момент могла завалитися (решітки виконували функцію єдиних жорстких елементів кріплення, за допомогою яких всі стативи обладнання знаходились у вертикальному положенні на певній відстані один від одного, демонтаж решіток спровокував падіння стативів). В результаті зняття решіток, впали три ряди. Вага одного ряду близько 1 тонни.

Спеціальним розслідуванням встановлено, що основною причиною настання даного нещасного випадку стало порушення посадових обов’язків потерпілим, в частині доручення підлеглим та виконанням ним самим роботи, яка не відносилась до їх компетенції.

За результатами спеціального розслідування даний нещасний випадок, визнаний пов’язаним з виробництвом.

Комісією були розроблені заходи щодо усунення причин настання нещасного випадку, які включають в себе заборону виконання  робіт з демонтажу станційного обладнання працівниками Херсонської філії ПАТ «Укртелеком», розробку порядку виведення з експлуатації станційного обладнання, заборону проведення робіт по демонтажу станційного обладнання спеціалізованими організаціями без Проекту виконання робіт, проведення позапланового інструктажу з усіма працівниками ХФ ПАТ «Укртелеком» з дотримання посадових інструкцій та положень.

За результатами позапланової перевірки у зв’язку з нещасним випадком Головним управлінням Держпраці у Херсонській області виявлено низку порушень, до адміністративної відповідальності притягнуто одну посадову особу.

Головне управління Держпраці наголошує на неухильному дотриманні керівниками та працівниками вимог посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці для запобігання подібним нещасним випадкам.

Print Friendly and PDF

Останні новини