Стан травматизму на підприємствах у соціально-культурній сфері


Протягом січня — жовтня 2018/2017 року на підконтрольних Головному управлінню Держпраці у Херсонській області підприємствах травмувалося 64 робітники, в аналогічному періоді минулого року — 63.

За цей період зросла кількість нещасних випадків на виробництві у соціально-культурній сфері і становить 27 випадків, у минулому році зареєстровано 22 нещасні випадки, які визнані пов’язаними з виробництвом.

Проводячи аналіз, слід наголосити, що стан умов охорони праці та промислової безпеки на підприємстві є складовою соціальної захищеності працівників. Наявність шкідливих і небезпечних виробничих факторів збільшує ймовірність настання нещасних випадків та травмування людей. Тому безпека здоров`я громадян у процесі трудової діяльності є пріоритетним питанням та входить до найважливіших завдань Головного управління Держпраці у Херсонській області.

З метою уникнення травмування працівників, фахівцями Головного управління проведено по районах області семінари, наради разом з органами місцевого самоврядування та об’єднаними територіальними громадами, з керівниками суб’єктів господарювання щодо стану охорони праці та промислової безпеки.

Основну увагу головними державними інспекторами було приділено забезпеченню безаварійної роботи установах соціально-культурної сфери, на транспорті, роботи котелень у дошкільних та загальноосвітніх закладах у зимовий період, виконанню робіт на висоті, а також проведено навчання з питань охорони праці.

У спілкуванні було обговорено вимоги законодавства з охорони праці, надано консультації щодо створення безпечних умов праці. Подібні консультації надавались та надаються через консультативні пункти в районах області.

Слід зауважити, що за результатами розслідувань нещасних випадків на виробництві встановлено, що особиста необережність та нехтування правилами охорони праці є однією із основних причин травмування працівників.

Суб`єкти господарювання повинні пам’ятати, що людина, її життя та здоров`я є найбільшим багатством і визнаються найвищою соціальною цінністю.

Print Friendly and PDF

Останні новини