Взаємодія бізнесу та Держпраці: перші кроки до співпраці


Сьогодні, 20 грудня 2018 року, в Об’єднаній організації роботодавців Херсонщини проведено семінар для суб’єктів господарювання на тему «Актуальні питання для бізнесу у сфері трудових відносин», який відбувся за участю представників Головного управління Держпраці .

Підчас зустрічі, у форматі дискусій та запитування-відповіді учасники семінару обговорили проблемні моменти, що виникають під час перевірок.

Так, перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області Тамара Франкевич нагадала присутнім, що з 5 жовтня поточного року, з метою подолання незадекларованої праці в області та в Україні загалом, стартували масштабні перевірки суб’єктів господарювання щодо легалізації трудових відносин та дотримання вимог трудового законодавства.

Особливу увагу Тамара Франкевич приділила порядку проведення перевірок інспекторами праці та наголосила на основних вимогах порядку.

«Держпраці не має на меті штрафувати та саме у такий спосіб наповнювати бюджет. Ми – не караючий, а контролюючий орган. Ми консультуємо, роз’яснюємо, інформуємо. Кожен роботодавець може звернутися до Головного управління Держпраці у Херсонській області та отримати безкоштовну консультацію щодо усунення недоліків у своїй діяльності. Відтак, якщо роботодавці усувають порушення вчасно, штрафні санкції до них не застосовуються. Однак, це не стосується порушення в частині використання незадекларованої праці, заборгованості по заробітній платі та недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. Консультаційні – відвідування з метою інформування та інформаційно-роз’яснювальні кампанії це – перший крок назустріч суб’єктам господарювання та бізнесу», – зазначає Тамара Франкевич.

В свою чергу, заступник начальника управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Оксана Овчарук повідомила присутніх про законодавчі підстави проведення перевірок з питань дотримання вимог промислової безпеки та охорони праці на підприємствах, установах та організаціях.

Вона зазначила, що перевірки плануються з урахуванням ступеня ризику від провадження діяльності суб’єкта господарювання.

Крім того, з річним планом здійснення заходів державного нагляду (контролю) можна ознайомитися на офіційному сайті Головного управління Держпраці у Херсонській області в розділі «Діяльність – планування роботи».

Разом з тим, посадовець наголосила, що з нового року перевірки з питань охорони праці будуть проводиться, включаючи і гігієну праці, зокрема щодо проведення медичних оглядів працівників.

image image
Print Friendly and PDF

Останні новини