Вибух газу в житловому будинку


27.12.2018 р. сталася резонансна аварія в газифікованому природним газом приватному одноповерховому житловому будинку в с. Нова Збур’ївка Голопристанського району Херсонської області.

Інформація про аварію надійшла до Головного управління від АТ «Херсонгаз», представники якого виїздили на місце події. При обстеження місця аварії працівниками АТ «Херсонгаз» було встановлено, що даний випадок не є пов’язаним з використанням газу в побуті (тобто, з експлуатацією систем газопостачання природним або зрідженим газом).

Відтак, повідомлення за встановленою формою до Головного управління не надсилалось, а підстави для проведення Головним управлінням технічного розслідування згідно з Порядком проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, затвердженим наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 27.04.2012 № 734 – відсутні.

Нещасний випадок стався внаслідок порушень вимог безпеки під час виконання будівельно-ремонтних робіт з використанням газобалонної установки, до складу якої входили балон із зрідженим вуглеводневим газом (місткістю не більше 12л), гумовотканинний рукав та газова теплова гармата. Приватні особи виконували в зазначеному будинку монтаж натяжної стелі. З невстановленої причини сталася розгерметизація газового балону, внаслідок чого газ витік із балону та утворив газоповітряну суміш, яка призвела до вибуху. Житловий будинок площею 120 м² був повністю зруйнований. Постраждали двоє чоловіків, які виконували монтаж натяжної стелі, та дві жінки – мешканки зруйнованого будинку. Пожежі не було.

Співробітниками поліції, що прибули на місце події, був вилучений автомобіль, на якому приїхали чоловіки для виконання робіт з монтажу натяжної стелі, та обладнання індивідуальної газобалонної установки, що стала причиною вибуху. Розслідування проводиться правоохоронними органами.

Print Friendly and PDF

Останні новини