Головам об’єднаних територіальних громад Херсонщини наголосили на делегованих повноваженнях щодо здійснення нагляду та контролю у сфері праці


Сьогодні, у залі засідання Головного управління Держпраці у Херсонській області, за участю керівника Головного управління Віталія Берлима, першого заступника начальника Головного управління Тамари Франкевич та фахівців управління з питань праці відбулась обласна семінар-нарада для голів об’єднаних територіальних громад Херсонщини (далі – ОТГ).

Зустріч ініційовано з метою надання представникам ОТГ теоретичних знань і напрацювання практичних механізмів реалізації повноважень органів місцевого самоврядування.

Під час заходу начальник Головного управління Держпраці у Херсонській області Віталій Берлим зауважив, що до повноважень об’єднаних територіальних громад належить здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення та накладення штрафів за порушення законодавства про працю і зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством.

«Легалізація заробітної плати та тіньової зайнятості – загальна проблема всіх державних органів та органів місцевого самоврядування, тому вирішувати її слід спільними зусиллями», — зазначив Віталій Берлим. Він наголосив, що підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності повинні свідомо дотримуватись чинного законодавства, в частині легалізації заробітної плати, адже від їхньої принципової позиції залежить добробут та соціальні гарантії працівників.

В свою чергу перший заступник начальника Тамара Франкевич розповіла присутнім про переваги створення посади інспектора праці. Вона наголосила, що Головне управління Держпраці відкрите до співпраці – «Фахівці управління надаватимуть всебічне сприяння інспекторові праці, координуватимуть його навчання, підвищення кваліфікації, підготовку та перепідготовку посадової особи, уповноваженої на здійснення повноважень державного контролю за додержанням законодавства про працю».

На завершенні заходу Тамара Франкевич запропонувала головам ОТГ активніше долучатися до процесу визначення посадових осіб виконавчих органів ОТГ, обов’язками яких будуть передбачені повноваження з контролю за додержанням законодавства про працю, та відзначила, що посадові особи Білозерської селищної ради, Зеленопідської сільської об’єднаної територіальної громади, Григорівської сільської ради, Великокопанівської сільської об’єднаної територіальної громади, Станіславської сільської ради, Бехтерської сільської ради, Асканія-Нова сільської ради, вже отримали перші посвідчення інспекторів праці у Херсонській області.

В ході зустрічі надані відповіді на численні запитання представників громад та практичні рекомендації щодо здійснення делегованих повноважень.

image image image
Print Friendly and PDF

Останні новини