Діалог бізнесу та державних служб


Минулого тижня в Херсонській торгово-промисловій палаті відбувся брифінг «Мораторій на перевірки бізнесу закінчився, що далі?»

Захід викликав у підприємців жвавий інтерес. У представників бізнесу виникла ціла низка нагальних і гострих питань: які служби і коли прийдуть з перевіркою? Яких процедур дотримуватися? Чи є зміни у процесах та строках перевірок? Як вберегтися від тиску з боку контролюючих органів? Які права під час перевірки має бізнес, і що робити, якщо ці права порушені?

У заході взяли участь представники обласних управлінь: Держпраці, Державної регуляторної служби, Держпродспоживслужби, ДФС, ДСНС, Державної екологічної інспекції. Кожен з них розповів про новації в роботі своєї служби в контексті перевірок бізнесу, а також відповів на хвилюючі запитання аудиторії.

Зокрема, фахівці Гловного управління Держпраці у Херсонській області надали роз’яснення учасникам щодо здійснення інспекційних відвідувань юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю. Зосереджено увагу присутніх на підставі проведення інспекційних відвідувань та строків здійснення контрольних заходів. Разом з тим, роботодавців проінформовано про заходи впливу. Що вживатимуться інспекторами у разі порушення вимог трудового законодавства та фінансову відповідальність за використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин.

«Щоби відносини «бізнес – держава» були законними та конструктивними, взаємодія між ними має будуватися на принципах прозорості та відкритого діалогу. Ми маємо на меті допомогти бізнесу зорієнтуватися та уникнути непорозумінь і проблемних ситуацій з перевіряючими», — зазначили фахівці Гловного управління Держпраці у Херсонській області.

image
Print Friendly and PDF

Останні новини