За використання неоформленої праці підприємцям доведеться сплатити штраф на суму понад мільйона гривень


Інспекторами праці Головного управління Держпраці у Херсонській області проведено інспекційне відвідування закладу громадського харчування, де здійснюють діяльність 2 суб’єкта господарювання.

В ході контрольного заходу встановлено, що один з роботодавців використовував найману працю десяти працівників, а другий – одного без належно оформлених трудових відносин. Всі працівники надали інспекторам пояснення.

Після інспекційного заходу підприємці уклали трудові договори із 13-ма працівниками, але не зважаючи на це за порушення трудового законодавства роботодавцям доведеться сплатити штраф у розмірі 125 тис. 190 грн за кожного неоформленого працівника.

Головне управління Держпраці у Херсонській області наголошує, що відповідно до ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Print Friendly and PDF

Останні новини