Заходи з безпечного виконання осінньо-польових робіт


Прибирання врожаю, як і інші види сількогосподарських робіт, нерозривно пов’язано з масовим використанням сількогосподарських машин, транспортних засобів, механізмів, неправильна експлуатація яких може заподіяти шкоду здоров’ю обслуговуючого персоналу.

З метою попередження виникнення можливих нещасних випадків, Головне Управління Держпраці у Херсонській області пропонує громадянам (працівникам) та посадовим особам аграрних підприємств дотримуватись основних вимог безпеки.

До виходу в поле:

— уважно перевірити справність вузлів та агрегатів, які забезпечують безпечну експлуатацію тракторів, комбайнів та автотранспорту

— справність тормозних та рульових пристроїв;

— електроприлади, звуковий сигнал;

— наявність та справність блокувального пристрою, який перешкоджає запуску двигуна при включеній передачі;

— наявність та надійність захисних огороджень на зубчастих, ремінних та карданних передачах;

— наявність та справність страхувальних ланцюгів на причіпних пристроях  тракторних причепів.

Невиконання цих вимог призводить до аварій та настанню нещасних випадків.

Кожний механізатор зобов’язаний ознайомитися зі схемою безпечних маршрутів переміщення автотракторної техніки, комбайнів, дощувальних установок, при цьому належну увагу приділивши місцям перетинання доріг, та зонам під лініями електропередач, біля каналів.

На кожному полі, де ведуться сільськогосподарські роботи, повинно бути виділено та визначено місце для відпочинку, приймання їжі, про що робітники повинні бути ознайомленні під розпис.

Під час робіт:

До керування тракторами, автомашинами та комбайнами допускаються особи, яким виповнилося 18 років, які пройшли спеціальне навчання у навчально-курсових комбінатах, та мають посвідчення встановленого зразка та які пройшли у встановленому порядку перевірку знань з питань охорони праці та медичний огляд.

Технічне обслуговування, ремонт та усунення забивання, зависання та намотування технологічного продукту на робочих органах збиральної техніки слід виконувати тільки при виключених робочих органах та повній зупинці  двигуна.

Забороняється перебування людей в кузові автомашини, тракторного причепа при заповненні їх технологічним продуктом, а також при транспортуванні до місця складування.

Під час відвантаження зернових мас до елеваторів вантажним автотранспортом, під час взяття проб водій вантажного автомобіля повинен зупинити вантажівку, заглушити двигун, рушити тільки після сигналу оператору після взяття проб.

Не встановлюються трактори, причепи, комбайни на ухилах, без встановлення упорів.

Не використовуйте комбайни, трактори безпосередньо поблизу ліній електропередач.

Не дотримання цих елементарних вимог призводить до отримання травм як середнього, так і важкого ступеня тяжкості, а в деяких випадках навіть — інвалідності та летальних наслідків.

Print Friendly and PDF

Останні новини