В Україні стартує новий проєкт МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні»


21 листопада 2019 року, у м. Київ, Міжнародна організація праці (МОП) та Представництво Європейського Союзу (ЄС) в Україні презентували проект ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», що впроваджуватиметься у 2020-2022 рр.

Проект ЄС-МОП – зміцнення адміністрації праці виконується Міжнародною організацією праці за фінансової підтримки Європейського Союзу з метою покращення умов праці і подолання незадекларованоїпраці.

Участь у заході взяли: перший радник, керівник відділу «Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток», Представництво ЄС в Україні, Фредерік Куне; т.в.о. координатора системи ООН в Україні Пабло Матеу; директор групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн ЦСЄ, Будапешт, Маркус Пілгрім; старший спеціаліст з безпеки і здоров’я на роботі, МОП, Женева, Хав’єр Барберо; секретар Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Микола Бабенко; національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук; менеджер проєкту ЄС-МОП в Україні Антоніу Сантуш, представники Держпраці, Міністерства соціальної політики, ФРУ, Конфедерації вільних профспілок України.

Від Головного управління Держпраці у Херсонській  області участь у заході взяла перший заступник начальника Тамара Франкевич.

Головні цілі проекту (липень 2017-грудень 2019) полягали у сприянні покращенню умов праці в Україні та зміцненню масштабів незадекларованої праці шляхом удосконалення української нормативно-правової бази з питань безпеки і здоров’я на роботі, трудових відносин і інспекції праці та підвищення ефективності й результативності Державної служби України з питань праці. Новий проект ЄС-МОП «На шляху до здорової, безпечної та задекларованої праці в Україні», розрахований на 2020-2022 роки, базується на здобутках проекту 2017-2019 і сприяє подальшому покращенню умов праці в Україні.

На конференції було проведено огляд проекту ЄС-МОП, розглянуті основні напрацювання та виклики, а також заслухані пропозиції щодо розгортання інспекційної кампанії з подолання незадекларованої праці та пропозиції щодо покращення збору даних.

Учасники також підвели підсумки Програми ЄС-МОП щодо реформування системи інспекції праці та подолання незадекларованої праці (проект «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці»).

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, під час виступу, подякував за реалізацію проекту та підкреслив його високу результативність, зазначивши, що проект дав не лише теоретичні знання, а вже і практичні результати, які є досить вагомими для розвитку країни. Проте ще є над чим працювати.

«Гідна праця, безпечні умови праці, офіційне працевлаштування, достойна заробітна плата та соціальні гарантії для кожного українця мають стати не чимось далекоглядним, а реальністю сьогодення» – завершив Голова Держпраці.

Інформація до відома: Проект ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» тривав з липня 2017 року. Він впроваджувався у співробітництві з Міністерством соціальної політики України та Державною службою України з питань праці з метою істотного покращення безпеки і здоров’я на роботі та подолання незадекларованої праці в Україні.

image image image
Print Friendly and PDF

Останні новини