ЗАХИСТИ ТА ЗБЕРЕЖИ ЛІКАРЯ


У боротьбі з коронавірусною пандемією, її поширенням та проявами в Україні, передову лінію тримають медичні працівники. Медичний персонал є найпершою категорією ризику зараження бетакоронавірусом SARS-CoV-2 і розвитку коронавірусної хвороби-2019 (COVID-19) незалежно від віку, наявності супутніх хвороб та імунного статусу медичних працівників.

Медичні працівники часто ризикують заразитися COVID-19, а тому в силу своїх професійних обов’язків змушені захищати себе. Забезпеченість закладів охорони здоров’я засобами індивідуального захисту (далі — ЗІЗ) — це лише один, але дуже серйозний крок в умовах епідемії та вагомий показник того, що система управління охороною праці в нашій медичній галузі працює.

З метою інформування наших медиків щодо користування безпечною нехарчовою продукцією, а саме ЗІЗ, 23-24 липня 2020 року було проведено зустрічі з керівництвом шести обласних та районних закладів охорони здоров’я у форматі «круглого столу».

Учасникам «круглих столів» були доведені правові та організаційні засади державного ринкового нагляду за нехарчовою продукцією, проаналізовані найпоширеніші випадки невідповідності нехарчової продукції вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету МіністрівУкраїни від 27.08.2008 № 761.

На прикладі деяких видів продукції (захисний щиток, захисні окуляри, водонепроникні лабораторні костюми тощо),  якими користуються працівники цих медичних установ, інспекторки ринкового нагляду надали кваліфіковані роз’яснення стосовно основних положень та вимог Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету МіністрівУкраїни від 27.08.2008 № 761, а також проінформували про порядок введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги вищевказаного Технічного регламенту, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я.

Print Friendly and PDF

Останні новини