Легалізація зайнятості населення та заробітної плати – головне завдання сьогодення


Питання легалізації зайнятості та заробітної плати населення було і залишається надзвичайно актуальним, оскільки саме від величини страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачені внески залежить рівень соціального та пенсійного захисту людини.

З метою подолання неформальних трудових відносин інспектор Головного управління Держпраці у Херсонській області Аліна Байрак спільно з в. о. начальника державної податкової інспекції Еліною Чубак провели інформаційно-роз’яснювальну робота щодо переваг легальної зайнятості та вимог чинного законодавства стосовно укладання роботодавцями трудових відносин з найманими працівниками.

Робота проводилася з суб’єктами господарювання всіх форм власності у сферах роздрібної торгівлі ,  надання послуг  та їх працівниками.

З початку серпня інспектором було надано роз’яснення 30 суб’єктам господарювання, в двох закладах торгівлі виявлено  2 офіційно неоформлених працівників.  З даними роботодавцями була проведена роз’яснювальна робота, та надано термін щодо офіційного оформлення даних працівників, також роботодавці були попереджені про застосування до них штрафних санкцій у разі неоформлення працівників, згідно чинного законодавства.

Під час візитів фізичним особам-підприємцям роз’яснювалось як правильно оформити трудові відносини, приймати на роботу сезонних працівників,  коли можна застосовувати стажування, чи завжди цивільно-правові договори є порушенням норм задекларованої праці. Також надають консультації щодо належної організації безпечних умов праці на підприємствах та в межах відвідувань інспектор праці особливу увагу звертає на дотриманні суб’єктами господарювання умов  карантину, зокрема організації протиепідеміологічних заходів.

Слід зазначити, що при виявленні грубих порушень  гігієнічних норм  інформацію скеровують до Головного управління Держпродспоживслужби  у Херсонській області для відповідного реагування.

 

Print Friendly and PDF

Останні новини