Представникам бізнесу роз’яснено щодо праці неповнолітніх


Головним державним інспектором ГУ Держпраці у Херсонській області Пономаренко І.В. 26.08.2020 р. було проведено семінар з представниками бізнесу, які використовують у своїй діяльності працю неповнолітніх.

Зокрема були розглянуті особливості залучення неповнолітніх до різноманітних робіт, а саме: неповнолітні особи (ті, що не досягли віку 18 років) у трудових відносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, однак в частині охорони праці, встановлення робочого часу, надання відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 188 КЗпП, допускається прийняття на роботу лише тих неповнолітніх осіб, які вже досягли шістнадцяти років. Але, як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює (усиновлювача, опікуна чи піклувальника), можуть прийматися на роботу й особи, які досягли п’ятнадцяти років. Мінімальним віком з якого особи допускаються до прийняття на роботу є чотирнадцять років (при дотриманні умов, встановлених ч. 3 ст. 188 КЗпП).

Пономаренко І.В. вказав, що для неповнолітніх встановлені такі гарантії при оформленні трудових відносин:

  • трудовий договір обов’язково укладається у письмовій формі;
  • випробувальний термін при прийнятті на роботу не встановлюється;
  • забороняється залучати до праці на важких умовах і до роботи зі шкідливими або небезпечними умовами праці;
  • встановлені Граничні норми підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми;
  • заборона залучення до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні;
  • встановлено скорочену тривалість робочого часу при виплаті заробітної плати в такому ж розмірі, як і працівникам відповідних категорій, які працюють у звичайному (повному) режимі робочого часу;
  • відпустка надається на тридцять один календарний день.
Print Friendly and PDF

Останні новини