Продовжено перевірки суб’єктів господарювання, які зберігають аміачну селітру


Сьогодні 02.09.2020  відбулася відеоконференція Держпраці України з  Головними управліннями (Управліннями) Держпраці в областях щодо проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони праці у суб’єктів господарювання, які зберігають аміачну селітру для застосування на підприємствах будь-якої галузі, а також використовують її для виготовлення кальцієвої селітри, комплексних мінеральних добрив, на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 06.08.2020 № 33547/0/1-20 та доручення Держпраці від 11.08.2020 № Д-300/1/4.3-20.

За участі  начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області Віталія Берлима та керівників структурних підрозділів, які задіяні у зазначених заходах, оговорені питання які виникають у більшості фахівців під час позапланових заходів та шляхи їх вирішення.

Так, станом на 02.09.2020 Головним управлінням згідно узгодженого графіка проведено 29 позапланових перевірок з цих питань на відповідних об’єктах 27 суб’єктів господарювання. За результатами перевірок у трьох суб’єктів господарювання виявлено зберігання аміачної селітри.

Основні виявлені порушення:

  • не проведена ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки відповідно до постанови КМУ від 11.07.2002 № 956;
  • не проведена атестація робочих місць за умовами праці;
  • працівники не проінформовані щодо дій необхідних у разі виникнення на підприємстві аварійних ситуацій, пов’язаних з безпосередньою загрозою для їх життя і здоров’я.

У вересні 2020 року перевірки суб’єктів господарювання, які зберігають аміачну селітру будуть продовжені.

 

Print Friendly and PDF

Останні новини