Захисти себе – працюй легально!


8 вересня у Головному управлінні ДПС у Херсонській області відбулось засідання «круглого столу», на якому перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області Тамара Франкевич та в.о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігор Клим обговорили напрямки спільної взаємодії та роботи з легалізації найманої праці в різних галузях економіки Херсонської області. У заході також взяли участь представники обох відомств.

Тамара Франкевич нагадала, що з червня 2020 року після пом’якшення карантинних заходів тривала масштабна інформаційна компанія, під час якої інспектори праці вже довели до відома 4025 роботодавцям області про найбільш ефективні способи додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин, моніторингу стану його додержання, на неприпустимість допуску до роботи без оформлення трудових відносин, переваги офіційного працевлаштування та ризики незадекларованої праці.

На разі, на виконання протокольного доручення Кабінету Міністрів України, в Херсонській області активізовано роботу щодо подолання фактів використання суб’єктами господарювання незадекларованої праці й проходить масштабна інспекційна компанія щодо виявлення неоформлених працівників  .

Зокрема заплановано проведення інспекційних заходів у роботодавців, які мають найвищий ризик застосування незадекларованої праці.

З початку інспекційної компанії інспекторами праці у 10 суб’єктів господарювання  (з яких 5 фізичних осіб  без державної реєстрації) встановлено     63 неоформлених працівника.

Під час зустрічі державними службовцями обох відомств  був розроблений алгоритм спільних дій та обговорено питання продовження співпраці та обміну інформації щодо детінізації ринку праці, подолання незадекларованого працевлаштування та неформальних  трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.

Шановні роботодавці, будьте свідомими! Дотримання трудового законодавства і законодавства про зайнятість є надійною гарантією вашого стабільного і прибуткового бізнесу, який дозволить уникнути проблем та непорозумінь як з контролюючими органами, так і з найманими працівниками.

Якщо у вас є неоформлені працівники – терміново укладіть з ними трудові договори. Ви помиляєтеся — якщо ви вважаєте, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати.

 

image image
Print Friendly and PDF

Останні новини