Готуємось до безпечного опалювального сезону


Незабаром знову почнеться опалювальний сезон. Але деякі роботодавці не поспішають приводити до справного стану обладнання, що працює під тиском, а саме котли. Так при перевірці одного з підприємств харчової промисловості виявлено ряд порушень НПАОП 0.00-1.81-18 «Правила з охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском», а саме: експлуатуються саморобні водогрійні котли, без будь-яких документів (проектної документації на встановлення котла, журналу нагляду або паспорту з настановою (інструкцією) з монтажу і експлуатацією, акту, що підтверджує проведення монтажних робіт і налагодження, інформації про технічний огляд котлів тощо).

Нагадуємо власникам, що монтаж котлів має виконуватися відповідно до вимог проекту виконання робіт на монтаж, розробленого з урахуванням технічної документації на встановлення котла і експлуатаційних документів (настанови з експлуатації, інструкції з монтажу, пуску, регулювання). Після проведення монтажу та налагодження котла складається акт, що підтверджує проведення монтажних робіт і налагодження.

Крім того кожен котел повинен супроводжуватись експлуатаційною документацією, а саме: журналом нагляду (паспортом) до якого прикладається настанова (інструкція) з монтажу і експлуатації, яка містить вимоги до відновлення і контролю металу при монтажі і експлуатації в період розрахункового строку служби.

Розміщення котлів та допоміжного устаткування в котельнях повинно здійснюватись відповідно до проекту.

Перед пуском котла в роботу  роботодавець повинен призначити наказом відповідального працівника за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання під тиском, який повинен пройти навчання та перевірку знань з охорони праці у встановленому поряду, призначити в необхідній кількості обслуговуючий персонал, який також повинен пройти навчання з охорони праці і мати відповідну кваліфікацію щодо обслуговування обладнання під тиском, забезпечити проведення технічних оглядів і експертного обстеження обладнання під тиском у випадках, передбачених законодавством, у визначені строки, а також виконати всі вимоги, які зазначені у п. 1 гл. 1 розд.  VII НПАОП 0.00-1.81-18.

Також нагадуємо, що роботодавець повинен подати до територіального управління Держпраці декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, які зазначені в додатку 7 до постанови Кабінету Міністрів України №1107 від 26.10.2011 (зі змінами від 03.03.2020 р. № 207), а саме:

п.8. Парові та водогрійні котли теплопродуктивністю понад 0,1 МВт.

З метою забезпечення безпечної експлуатації котлів та попередження травматизму і аварій при їх експлуатації Головне управління Держпраці у Херсонській області звертає увагу роботодавців на необхідність вжиття першочергових заходів щодо дотримання порядку проектування, виготовлення, монтажу, технічного огляду та експлуатації опалювальних котлів, у першу чергу теплопродуктивністю понад 0,1 МВт.

Print Friendly and PDF

Останні новини