Управління Держпраці проводять інспекційні відвідування з питань дотримання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин


На виконання протокольного доручення Кабінету Міністрів України, в Херсонській області активізовано роботу щодо подолання фактів використання суб’єктами господарювання незадекларованої праці й проходить масштабна інспекційна кампанія щодо виявлення неоформлених працівників.

З початку інспекційної кампанії, інспекторами праці здійснено 35 інспекційних відвідувань, у тому числі 13 відвідувань фізичних осіб, які не зареєстровані як суб’єкти господарювання в державних органах (здійснюють діяльність без реєстрації і не сплачують податки) та використовують найману працю.

За результатами інспекційних відвідувань у 33 суб’єктів господарювання виявлено використання  202 неоформлених працівників. Зважаючи на специфіку області найбільша кількість порушень в сфері оформлення трудових відносин спостерігається у галузі сільського господарства.

Слід зазначити, що переважна кількість перевірених суб’єктів господарювання з повагою віднеслись до вимог чинного законодавств та зауважень інспекторів праці, що послугувало укладанню трудових договорів з найманими працівниками.

Протягом місяця активної кампанії від суб’єктів господарювання на виконання вимог внесених приписів до Головного управління надійшла інформація про укладання трудових договорів з 9 працівниками. Також одна фізична особа зареєструвалась як фізична особа – підприємець в державних органах, та уклала трудовий договір із найманим працівником в порядку передбаченому законодавством.

Закликаємо усіх роботодавців сумлінно ставитись до вимог чинного законодавства про працю та забезпечувати своїх працівників соціальними гарантіями шляхом своєчасного оформлення трудових відносин.

Інколи влучна, а головне, вчасна порада діє краще, ніж штраф.

Print Friendly and PDF

Останні новини