Всесвітній день дій за гідну працю!


8 жовтня у Херсонській обласній міжгалузевій раді профспілок з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю відбулось засідання «круглого столу» під гаслом «Задекларована праця = гідна праця та пенсія» за участю голови обласної міжгалузевої ради профспілок Анатолія Добровольського, заступника начальника управління з питань праці Головного управління Держпраці у Херсонській області Лесі Олішевко та заступника директора об’єднання організацій роботодавців Херсонщини Галії Пікузи. У заході також приймали участь голови обласних організацій профспілок Херсонської облміжпрофради.

Всесвітній день дій за гідну працю встановлений у 2008 році з ініціативи Міжнародної конфедерації профспілок, а також за активної підтримки Міжнародної організації праці. Цього року відзначається 13-й Всесвітній день дій за гідну працю!

Згідно з визначенням Міжнародної Організації Праці «гідна праця – це високопродуктивна праця, яка гарантує гідний заробіток та соціальний захист чоловіків і жінок, в умовах свободи об’єднання, відсутності дискримінації, безпеки на робочих місцях та поваги до людської гідності».

«Право на гідну працю – це одне з фундаментальних прав людини, встановлене міжнародно — правовими нормами та актами і визнане усіма державами світу» — зазначила Леся Олішевко. Також фахівець повідомила, що продовження співробітництва представників трьох відомств допоможе ефективно поєднати проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи та державного нагляду з громадським контролем профспілок в інтересах захисту прав працівників, задля забезпечення гідної праці та належної заробітної плати, безпечних та здорових умов роботи й соціального захисту працівників.

На завершення сторони домовились вживати узгоджених спільних заходів щодо детінізації ринку праці й подолання незадекларованої праці.

Print Friendly and PDF

Останні новини