«Круглий стіл» для перевізників Херсонщини


Цього тижня в приміщенні Херсонського міського центру зайнятості за участі заступника начальника управління з питань праці ГУ Держпраці у Херсонській області Лесі Олішевко та заступника начальника відділу взаємодії з роботодавцями Херсонського міського ЦЗ Лариси Льошенко відбулось засідання «круглого столу» з десятьма представниками транспортної сфери, під час якого було проінформовано про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Захід проведено в рамках масштабної інформаційно — роз’яснювальної кампанії спрямованої на легалізацію праці у сфері транспорту та кур’єрської діяльності.

Посадовець Держпраці звернула увагу присутніх на загальні правила оформлення працівників, які є однаковими для всіх роботодавців (юридичних осіб чи фізичних осіб – підприємців), на неприпустимість замінювати (підміняти) трудові договори – договорами цивільно правового характеру та маніпулювати так званим «стажуванням». Відзначила на необхідності дотримуватись мінімальних гарантій в оплаті праці та забезпеченні достовірного обліку виконуваної працівниками роботи та бухгалтерського обліку витрат на оплату праці.

Наголошено на ризики використання нелегальної праці, адже у разі допуску до роботи незадекларованих працівників роботодавці вчиняють грубе порушення законодавства про працю, за що передбачена: адміністративна, кримінальна та фінансова відповідальність.

На останок посадовці обох відомств закликали роботодавців проявити відповідальне ставлення як до працюючих, так і до законів нашої держави. Декларування трудових відносин – це основа соціальної захищеності працюючого населення! Тому кожний громадянин має відчути задоволення від улюбленої роботи, отримувати гідну заробітну плату та бути впевненим у завтрашньому дні.

image
Print Friendly and PDF

Останні новини