АВАРІЇ, ПОВ’ЯЗАНІ З ВИКОРИСТАННЯМ ГАЗУ В ПОБУТІ


Упродовж лютого-березня 2021 року комісією, призначеною наказом Головного управління Держпраці у Херсонській області проведено технічне розслідування аварії пов’язаного з використанням газу в побуті, що сталася 19 лютого 2021 року в будівлі кухні приватного житлового будинку в м. Каховка Херсонської області.

Розслідуванням встановлено, що технічною причиною настання аварії був виток природного газу під час експлуатації газового конвектора. В результаті утворення в приміщенні кухні газоповітряної суміші та її контакту з полум’ям працюючого конвектору стався вибух.

Внаслідок вибуху, мешканець будинку 1944 року народження, отримав опіки тіла. В будинку вибито скло з вікон та дверей між тамбуром і приміщенням кухні, пошкоджено меблі. В тамбурі оплавились пластикові панелі, зі стелі відвалилася штукатурка.

Виток природного газу стався з гумо-тканинного рукава, що з’єднує конвектор з діючим газопроводом.

Згідно вимог НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання» власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) має забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України та відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими і вентиляційними каналами.

В даному випадку, аварія стала наслідком незабезпечення мешканцями будинку безпечного утримання системи газопостачання природним газом житлового будинку.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: За недотримання вимог Правил безпеки систем газопостачання  власник (балансоутримувач  та/або орендар (наймач)) несе персональну відповідальність, в тому числі і кримінальну.

Print Friendly and PDF

Останні новини