В студії телеканалу «Твій Плюс» про шляхи легалізації найманої праці


14 липня в студії телеканалу «Твій Плюс» начальник Головного управління Держпраці у Херсонській області Віталій Берлим та голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко обговорили  спільні шляхи легалізації найманої праці на Херсонщині.

Під час ефіру Віталій Берлим, розповів про хід та перші результати проведення інспекційної кампанії з питань виявлення неоформлених працівників, яка стартувала 01 липня.

Зокрема, зазначив,  що найбільш ризикованою сферою Херсонщини є сільське господарство, саме в ній виявлено найбільшу кількість незадекларованих працівників. При чому, зауважив — «Наша мета — не кількість штрафів, а збільшення кількості застрахованих осіб, що легально працюють і отримують заробітну плату!».

Також, Віталій Берлим повідомив про зміни, які відбулись в  Законі України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та зазначив про те, що органам місцевого самоврядування надано можливість ініціювати проведення перевірок про порушення суб’єктом господарювання законодавства про працю та зайнятість населення, шляхом звернення до Держпраці.

«Розв’язання проблеми нелегальної праці, задля кращого майбутнього області, потребує тісної співпраці Головного управління, органів місцевої влади й соціальних партнерів.  Лише спільна й злагоджена робота дасть позитивний результат, особливо з питань зниження рівня незадекларованої праці, заборгованості із виплати заробітної плати та забезпечення охорони праці працівників» — наголосив Віталій Берлим.

В свою чергу Олександр Самойленко поділився досвідом та підходами сучасної Європейської політики з легалізації тіньової зайнятості та зауважив — «Без підтримки і розуміння важливості легалізації найманої праці на місцях буде дуже складно гарантувати громадянам норми соціальної справедливості, збільшення фінансових доходів до бюджетів різних рівнів, сприяння економічному розвитку Херсонщини!»

image image
Print Friendly and PDF

Останні новини