Торгівля людьми, як наслідок неофіційного працевлаштування


Напередодні європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 18 жовтня, головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування осіб з інвалідністю, з питань дитячої праці та інших нормативно-правових актів управління з питань праці Головного управління Держпраці у Херсонській області Надією Дудченко організовано зустріч з начальником відділу Каланчацького бюро правової допомоги Голопристанського МЦ з надання БВПД Тетяною Філіпповою, старшим інспектором Каланчацького районного сектору філії ДЦ «Центру пробації» у Херсонській області Оленою Скальською та клієнтами пробації.

В ході заходу Надія Дудченко розповіла про різні способи втягнення людей у процес торгівлі людьми, які використовуються злочинцями – шляхом використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, матеріальної чи іншої залежності від другої особи. Звернула увагу, що жертвою торгівлі людьми може стати кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації.

Також присутнім було запропоновано переглянути відеоролики та тему: «Життя на продаж» та проаналізувати причини потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Особливі емоції у клієнтів пробації викликав сюжет про встановлення в Одеській області факту торгівлі людьми. Сучасне рабство передбачало виконання робіт з вирощування та перероблення овочів.Чому саме цей  відеоролик зачепив свідомість глядачів? Тому що при відсутності робочих місць та постійних заробітків, саме «на полях» можна швидко заробити гроші, хоча і не великі, але існує великий ризик бути ошуканими та втратити не тільки гроші, а й власне здоров`я чи, навіть життя.

Підсумовуючи зустріч, учасники заходу зробили висновок, що погоджуючись на неофіційне працевлаштування існує великий ризик потрапити в ситуацію торгівлі людьми.

 

image
Print Friendly and PDF

Останні новини