НІ, ЗАБОРГОВАНОСТІ!


12.10.2021р. у приміщенні фінансового відділу Генічеської ОТГ відбулася зустріч головного державного інспектора Головного управління Держпраці у Херсонській області Ігоря Пономаренка з представниками органів місцевого самоврядування, на якій обговорено шляхи боротьби з таким негативним явищем, як заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам підприємств та організацій комунальних форм власності та інших.

На даній зустрічі було проаналізовано стан заборгованості  працівникам по підприємствам та організаціям Генічеського району та   розроблена спільна стратегія по недопущенню виникнення заборгованості з заробітної плати та шляхи боротьби з боржниками.

Ігор Пономаренко зазначив, що статтею 43 Конституції України передбачено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Право на заробітну плату, не нижчу, ніж визначено законом, так само є конституційним правом людини. У Конституції окремо зазначено, що право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Наголошено, що  відповідно до абзацу десятого частини першої статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності» підставою для здійснення позапланових заходів є звернення посадових осіб органів місцевого самоврядування про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства у випадках, коли право на подання такого звернення передбачено законом.

 

Print Friendly and PDF

Останні новини