На «Суспільному» говорили про відсторонення від роботи невакцинованих працівників


В студії телеканалу UA: Херсон-Суспільне в ефірі програми «Сьогодні. Головне» начальниця відділу з питань додержання законодавства про працю, Леся Олішевко взяла участь в обговоренні теми – «Відсторонення від роботи невакцинованих працівників».

Фахівець пояснила правове підґрунтя та механізм відсторонення невакцинованих працівників. Роз’яснила які дії має вчинити роботодавець у разі відмови (ухилення) працівників від проведення щеплення проти СOVID-19, тривалість такого відсторонення та чи зберігається заробітна плата на період відсторонення. Також, було наголошено, що працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, не можуть бути відсторонені від роботи.

Нагадуємо, що 8 листопада 2021 року набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням». Мова йде про працівників центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, працівників місцевих держадміністрацій та їх структурних підрозділів, а також освітніх закладів.

Працівників цих організацій, які станом на 8 листопада 2021 року не матимуть хоча б одного щеплення проти COVID-19, буде відсторонено від роботи без збереження заробітної плати до моменту отримання щеплення.

На останок Леся Олішевко зазначила, що роботодавець не має права звільняти працівника, який відмовився чи ухиляється від проходження обов’язкового профілактичного щеплення. Непроходження обов’язкового профілактичного щеплення — не є підстава для звільнення!

Відповідно до статті статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

Print Friendly and PDF

Останні новини