Головне управління Держпраці

у Херсонській області

Архіви

Надання адміністративних послуг

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 30/08/2017 15:18:57
Протягом січня-серпня 2017 року Головним управлінням підготовлено 76 дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та 109 дозволів на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.  
Підстав для анулювання дозволів, видачі дублікатів протягом звітного періоду поточного року не виникало.
Продовжено термін дії 55 дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію устатковання підвищеної небезпеки.
Згідно вимог пункту 14 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та (або) експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2011 р. №1107, до Головного управління від суб’єктів господарювання, зареєстрованих в інших областях, надійшло 12 письмових повідомлень разом з копіями дозволів щодо наміру виконувати роботи чи експлуатувати машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки на території Херсонської області.
На підставі ст.21 ЗУ «Про охорону праці» відмовлено 25-м суб’єктам господарювання в отриманні дозволів.
Головними причинами відмови в отриманні дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки є неподання роботодавцем необхідних документів та (або) їх оформлення з порушенням встановлених вимог, а також подання недостовірних відомостей.
Найпоширенішими помилками, яких припускаються суб’єкти звернення за адміністративними послугами, є неправильне або неповне заповнення відповідних заяв.
Шановні роботодавці, для попередження відмови в отриманні Вами дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки Головне управління Держпраці у Херсонській області просить уважно перевіряти заповнені заяви та пакет документів, що надається Вами до Центру надання адміністративних послуг з метою отримання відповідного дозволу.

На зустрічі з роботодавцями Херсона обговорили актуальні питання законодавства про працю

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 30/08/2017 09:44:32
22 серпня у Херсонськму міському центрі зайнятості відбулась зустріч з роботодавцями міста за участі начальника відділу з питань додержання законодавства про працю Ірини Кравець та начальника відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно – правових актів Лариси Зелінської ГУ Держпраці у Херсонській області, а також заступника начальника ГУ ДФС України у Херсонській області Олексія Юсова. Захід організовано з метою привернення уваги роботодавців до необхідності дотримуватись чинного законодавства при використанні найманої праці.
Ірина Кравець розповіла про новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання відповідно до нового Порядку державного контролю за дотриманням законодавства про працю. 
Окрім того, було зазначено, що з метою подолання такого явища, як заробітна плата у «конвертах» Міжнародна організація праці реалізовує пілотний проект, що наразі діє у чотирьох регіонах України, розповіла про етапи реалізації кампанії та очікувані результати, акцентуючи увагу на тому, що Держпраці, в першу чергу, має на меті попередити виникнення випадків порушення законодавства про працю з боку роботодавців. 
Також Ірина Кравець зупинилась на питанні відповідальності роботодавця за порушення трудового законодавства. Так, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, розмір штрафної санкції складатиме 96 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
За недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на даний час це - 9600 гривень).
У разі, якщо недопущення до перевірки відбувається з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (320 000 гривень).
Лариса Зелінська нагадала роботодавцям особливості застосування праці інвалідів, про необхідність дотримування нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та відповідальність за його невиконання.
Також було наголошено на питанні необхідності дотримуватись законодавства при використанні праці неповнолітніх. Увагу роботодавців звернули на вік працівника, з якого допускається прийняття на роботу. Прийняття та роботу осіб молодших 16 років не допускається. Як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматись на роботу особи, які досягли 15 років. Заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи. 
Варто пам’ятати, що на кожному підприємстві, в установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження. На важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах забороняється застосування праці осіб, молодших від вісімнадцяти років. Окрім цього, забороняється залучати працівників молодше вісімнадцяти років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні. 
Представник Державної фіскальної служби Олексій Юсов розповів учасникам заходу про договір аутстафінгу та його невідповідність діючому трудовому законодавству.
Захід пройшов результативно. Під час дискусії обговорено актуальні питання, що турбують роботодавців. Присутнім було цікаво дізнатись, як діяти роботодавцю, якщо працівник відмовляється йти у відпустку. Також у роботодавців виникло багато питань щодо реалізації нового Порядку державного контролю за дотриманням законодавства про працю, а саме: які підстави для проведення інспекційних відвідувань, на підставі яких документів здійснюється контрольний захід, коло питань та період, які розглядатиме інспектор та інше.

Ризики "тіньової" зайнятості обговорили з працівниками магазинів ТРЦ "Фабрика"

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 29/08/2017 14:48:09
Про ризики неофіційного працевлаштування спілкувались фахівці Держпраці з представниками торгівельних точок ТРЦ "Фабрика". Інспеткори наголошують, що офіційне працевлаштування — це певна гарантія економічних та трудових прав працівника. Погоджуючись на зарплату "у конверті", слід брати до уваги, що у більшості випадків, неофіційні працівники не отримують права на лікарняний лист і щорічну оплачувану відпустку. Крім того, такі працівники не мають права на компенсацію в разі нещасного випадку на виробництві та пов’язаних з роботою травм. Неформально зайнятий працівник не підлягає соціальному страхуванню, не може розраховувати на отримання відповідних виплат у випадку тимчасової непрацездатності через захворювання, травми тощо. Також в ході бесід особливу увагу приділено питанню частково незадекларованої праці та її ризиків.

Фізична особа – підприємець Ванаков О.А.

Категорія: Нещасні випадки
Дата: 29/08/2017 14:09:26
В результаті дорожньої-транспортної пригоди загинув водій автотранспортних засобів ФОП Ванакова О.А.
Комісією, створеною наказом Головного управління, проводиться спеціальне розслідування даного нещасного випадку.

Інформація щодо здійснення заходів державного ринкового нагляду у 2017 році

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 28/08/2017 16:50:32
Механізми здійснення державного нагляду та контролю за нехарчовою продукцією визначаються Законами України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», а також технічними регламентами. Відповідно до вимог цих нормативно-правових документів, суб’єкти господарювання зобов’язані вводити в обіг лише безпечну продукцію.
Доказом безпечності продукції є її відповідність національним стандартам, що гармонізовані з відповідними європейськими стандартними.
Ринковий нагляд здійснюється відповідно до секторальних планів ринкового нагляду, які щорічно затверджуються органами ринкового нагляду відповідно до сфер їх відповідальності. Органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції. Під час таких перевірок перевіряються характеристики лише того виду продукції, що є предметом перевірки. При цьому варто звернути увагу підприємців на те, що перевіряється не суб’єкт господарювання, а характеристики продукції, що вводиться (розповсюджується, виробляється, імпортується) ними в обіг.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд», що набрала чинності 20.06.2017 до сфери відповідальності Держпраці віднесені такі види продукції: 
 • прості посудини високого тиску; 
 • ліфти і запобіжні комплектувальні вироби;
 • канатні дороги для перевезення пасажирів, їх вузли та пристрої безпеки;
 • обладнання, що працює під тиском;
 • засоби індивідуального захисту;
 • вибухові матеріали промислового призначення;
 • обладнання та захисні системи, призначені для застосування в потенційно 
 • вибухонебезпечному середовищі; 
 • машини та устаткування; 
 • пересувне обладнання, що працює під тиском; 
 • знаки безпеки і захисту здоров'я працівників.
Метою здійснення державного ринкового нагляду є вжиття заходів щодо нехарчової продукції, яка становить загрозу суспільним інтересам споживачів чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам чинного законодавства.
Законодавство України про ринковий нагляд розповсюджується на всіх суб’єктів господарювання, задіяних у постачанні продукції споживачу (користувачу): від виробника до кінцевого розповсюджувача по всьому ланцюгу.