Головне управління Держпраці

у Херсонській області

Архіви

Херсонський ясла-садок №75 Херсонської міської ради

Категорія: Нещасні випадки
Дата: 01/08/2017 17:38:34
Внаслідок раптового погіршення стану здоров’я через його незадовільний стан помер сторож Херсонського ясел-садка №75 ХМР  (попередньо - природна смерть).
Комісією, створеною наказом Головного управління, проводиться спеціальне розслідування даного нещасного випадку.

На Херсонщині триває роз’яснювальна робота про переваги офіційного працевлаштування в рамках пілотної кампанії МОП

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 01/08/2017 15:17:40
Так, у Генічеському міському центрі зайнятості проведено семінар з роботодавцями, у ході якого обговорили відповідальність за порушення норм законодавства про працю, а також оновлену процедуру державного контролю суб’єктів господарювання.
Крім того, у приміщенні Новокаховського центру зайнятості проведено семінари з роботодавцями та безробітними міста з метою забезпечення реалізації державних гарантій у сфері праці для захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.
На семінарах також приділено увагу таким питанням, як трудова міграція, торгівля   людьми та експлуатація дитячої праці. Державні інспектори наголошують на тому, що прийняття на роботу працівників під виглядом стажування  без проведення відповідної оплати,  є порушенням трудового  законодавства і ознакою застосування примусової праці, використання якої заборонено ст.43 Конституції України.
Наприкінці кожного семінару інспектор повідомляє, що особи, які потребують консультації з питань трудового законодавства, можуть звернутися до фахівців Головного управління  за телефоном «гарячої» лінії або отримати консультацію на особистому прийомі.

АНАЛІЗ виробничого травматизму на піднаглядних Головному управлінню підприємствах за 6 місяців 2017 року

Категорія: Аналітична інформація
Дата: 01/08/2017 12:00:41

Стан виробничого травматизму в Херсонської області протягом січня-червня 2017 року

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 01/08/2017 11:45:09
У першому півріччі 2017 року на підконтрольних Головному управлінню підприємствах травмувались 40 робітників. Серед постраждалих - 30 чоловіків та 10 жінок.
За віком постраждалі на виробництві:
- до 30 років - 5 осіб;
- до 50 років - 15 осіб;
- 50 і старше - 20 чол.
23 постраждалих є працівниками підприємств, установ та організацій, що зареєстровані у м. Херсоні, у м. Олешки - 5 осіб, у генічеському, Скадовському, Новотроїцькому, Каховському районах та м. Нова Каховка зареєстровано по 2 постраждалих, по 1-му у Чаплинському районі та на підприємстві, зареєстрованому у м. Києві.
За видами нагляду у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість випадків виробничого травматизму зменшилась на підприємствах гірничорудної і нерудної промисловості, будівництва,енергетики, у машинобудуванні, сільському господарстві, соціокультурній сфері та торгівлі; збільшилась на підприємствах транспорту, у металургійній промисловості, у целюлозно-паперовій промисловості, на підприємствах ЖКГ. На підприємствах хімічної промисловості, пошти та зв’язку, а також харчової промисловості травматизм залишився на рівні звітного періоду минулого року.
Станом на 30 травня 2017 року Головним управлінням проведено 18 спеціальних розслідувань нещасних випадків, внаслідок яких постраждали 24 працівника.
Протягом січня-червня 2017 року на підконтрольних ГУ підприємствах зареєстровано 3 нещасні випадки зі смертельним наслідком, пов’язані звиробництвом, на підприємствах державної та приватної форм власності, зареєстрованих у м. Херсоні, смт. Чаплинка та м. Києва.
Смертельно постраждалі - чоловіки 37, 53 та 59 років. За професіями - дорожній робітник, машиніст каналізаційно-насосної станції, електромонтер. Причини смертельного виробничого травматизму: ДТП, дії шкідливих токсичних речовин, падіння, зсув, перекидання технологічних транспортих засобів.
Причини нещасних випадків загального травматизму та виробництві: порушення правил безпеки руху, незадовільний стан виробничого середовища, незадовільний технічний стан засобів виробництва.
У звітному періоді сталось 3 групових нещасних випадки, в результаті яких постраждали 9 працівників, у тому числі 2 зі сметрельним наслідком.
Внаслідок природної смерті у першому півріччі внаслідок природної смерті на робочому місці померли 13 працівників.

Аномальне підвищення температури довкілля. Чи збільшується ризик виробничого травматизму?

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 01/08/2017 10:20:09
Виробничий процес будь-якої технологічної складності, організований в промисловості, агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері може бути пов'язаний з ризиком для життя і здоров'я працівників.
Головне управління Держпраці у Херсонській області рекомендує працівникам, які працюють на відкритій місцевості, та їх роботодавцям дотримуватись заходів профілактики теплових ударів та в цілому перегрівання організму.
Спекотний мікроклімат має шкідливий вплив на організм людини, спричиняє погіршення самопочуття, зниження працездатності, загострення хронічних хвороб. Особливо це стосується тих, хто працює на відкритих місцевостях, у виробничих і громадських приміщеннях, не обладнаних кондиціонерами. Робочий процес за таких умов необхідно організовувати з урахуванням заходів профілактики перегрівання організму і рекомендацій, викладених нижче.
Рекомендації для працівників в умовах підвищеної температури повітря