Головне управління Держпраці

у Херсонській області

Архіви

Обмін досвідом – запорука професійного успіху

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 08/08/2017 17:34:02
Сьогодні в приміщенні Головного управління Держпраці проведено семінар для інспекторів праці Херсону та області. Під час заходу обговорили форми проведення державного контролю за додержанням законодавства про працю; права інспекторів праці та їх обмеження; застосування заходів впливу у зв’язку з порушеннями законодавства про працю  тощо.
Крім того, учасники семінару обмінялись досвідом реалізації інформаційного блоку пілотної кампанії МОП з подолання незадекларованих трудових відносин, що полягає у поширенні інформації про переваги легальної праці серед широкого загалу, роботодавців та працівників. 

Дотримання правил охорони праці на виробництві – необхідність, що може зберегти життя!

Категорія: Головна сторінка | Нещасні випадки | Новини
Дата: 08/08/2017 16:59:07
Питання дотримання правил охорони праці на виробництві для багатьох роботодавців та робітників є нудною темою для розмов, доки не станеться нещасний випадок. За кожним загиблим стоїть біль, стрес та трагедія близьких людей. Головне управління Держпраці наголошує: дотримання правил охорони праці  - не формальність, а необхідність, що може зберегти життя!
Так, у липні 2017 року на території Публічного акціонерного товариства «Херсонський комбінат хлібопродуктів» стався смертельний нещасний випадок. Транспортувальник 1965 року народження в робочий час знайдений у скидному коробі самотоку розвантажувального візка, приєднаного до приймальної горловини силосу. Виходячи із того, що безпосередні свідки події відсутні, опрацювавши пояснювальні записки з урахуванням розвитку подій протягом робочої зміни, комісія з розслідувань нещасних випадків на виробництві Головного управління Держпраці у Херсонській області дійшла висновку, що отримавши вказівку спускатися на другий поверх для участі у заміні сит сепаратора, постраждалий, з метою скорочення шляху до ліфта, здійснив спробу перескочити через конвеєр, де проводилося транспортування зернового продукту і завантаження силосу, швидкість руху якого 3м/с. 
Спроба перестрибнути виявилась невдалою: чоловік потрапив ногами на конвеєр, втратив рівновагу та впав на транспортерну стрічку, що потягнула потерпілого у бік розвантажувального візка. Робітник потрапив у дуже насичене зерновим пилом та зерном середовище, що унеможливило дихання  та спричинило смерть.
Вирішальний фактор активного впливу на рівень виробничої безпеки криється у зміні ставлення учасників трудового процесу до питань охорони праці: свідоме розуміння необхідності виконувати елементарні правила охорони праці на виробництві може зберегти не одне людське життя.

Роз’яснення щодо проведення навчання по правилах, скасованих відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.03.2017

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 08/08/2017 09:25:57
Останнім часом до Головного управління Дерпжпраці у Херсонській області звертаються підприємства стосовно  роз’яснень щодо проведення навчання по правилах, скасованих відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 166-р, та спираючись на роз’яснення, надані Державною службою України з питань праці листом від 11.07.2017 № 7296/3/5.2-ДП-17. З цього проиводу пояснюємо.
Основні вимоги до безпеки, проектування, виготовлення, оцінки відповідності, маркування та вимоги до обігу на ринку України та/або введення в експлуатацію машин та устаткування визначені Технічним регламентом безпеки машин, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 62.
Під час експлуатації вантажопідіймальних кранів та машин, підйомників, навантажувачів, парових, водогрійних котлів та водопідігрівачів слід керуватися настановами та інструкціями з експлуатації, інструкціями з охорони праці, що діють на підприємстві, іншими чинними нормативно-правовими актами з охорони праці.