Головне управління Держпраці

у Херсонській області

Архіви

Інформуємо про легальну працю в області

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 09/08/2017 17:15:20
Фахівці Головного управління щотижня  проводять роз’яснювальну роботу в районах Херсонської області, де відсутні інспектори праці.
Так, впродовж реалізації першого блоку пілотного проекту з подолання нерегламентованих трудових відносин проводяться семінари  з безробітними, роботодавцями та працюючим населенням Лепетихи, Рогачика, Горностаївки, Каланчака, Чаплинки та Цюрупинська.
На семінарах обговорюються зміни в здійсненні державного контролю за дотриманням законодавства про працю, переваги офіційного працевлаштування, ризики для роботодавців та працівників у разі неоформлення трудових відносин.
Відсутність офіційно оформлених трудових відносин між роботодавцем і працівником означає, що працівник не має жодних гарантій, передбачених законодавством, а роботодавець, в свою чергу, не в змозі вимагати від працівника нести матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству внаслідок порушення покладених на нього трудових обов’язків.
А офіційне працевлаштування  надає економічні та соціальні гарантії тим, хто влаштовується на роботу: право на відпустку, гарантований розмір заробітної плати, оплату лікарняного, соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та ін. Крім того, укладення трудового договору та запис у трудовій книжці захищають найманого працівника відповідно до чинного трудового законодавства у разі порушення його прав, зокрема: якщо роботодавець затримує або не виплачує заробітну плату; не додержується інших своїх зобов’язань.
 

Організація реалізації повноважень органами місцевого самоврядування відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 09/08/2017 14:45:57
Організація реалізації повноважень органами місцевого самоврядування відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» 

Про користування атракціонами

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 09/08/2017 12:18:40
У населених пунктах України та парках відпочинку експлуатуються понад 1100 стаціонарних та пересувних атракціонів, з них більше 40 в Херсонській області. Переважна більшість з них відпрацювали встановлені терміни експлуатації, а тому вони потребують особливої уваги до технічного стану.  
Суб’єкти господарювання, які мають намір експлуатувати атракціони, віднесені до атракціонів підвищеної небезпеки, а також дитячі механізовані атракціони, відповідно до вимог Правил та  ПКМУ від 26.10.2011 року № 1107 мають отримати дозвіл територіального органу Держпраці на їх експлуатацію.