Головне управління Держпраці

у Херсонській області

Архіви

Про переваги легальної праці спілкувались з працівниками магазинів ТРЦ "Фабрика"

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 11/09/2017 12:26:37
Про ризики неофіційного працевлаштування спілкувались фахівці Держпраці з представниками торгівельних точок ТРЦ "Фабрика". Інспеткори наголошують, що офіційне працевлаштування — це певна гарантія економічних та трудових прав працівника. Погоджуючись на зарплату "у конверті", слід брати до уваги, що у більшості випадків, неофіційні працівники не отримують права на лікарняний лист і щорічну оплачувану відпустку. Крім того, такі працівники не мають права на компенсацію в разі нещасного випадку на виробництві та пов’язаних з роботою травм. Неформально зайнятий працівник не підлягає соціальному страхуванню, не може розраховувати на отримання відповідних виплат у випадку тимчасової непрацездатності через захворювання, травми тощо. Також в ході бесід особливу увагу приділено питанню частково незадекларованої праці та її ризиків.

Проведено роз’яснювальну роботу з персоналом дошкільного навчального закладу м. Херсона

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 11/09/2017 12:12:54
Фахівці головного управління відвідали Херсонський ясла-садок № 30 комбінованого типу, під час якого керівників та працівників закладу проінформували про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, моніторингу стану його дотримання, особливо у частині дотримання строків виплати заробітної плати та мінімальних гарантій.
 
Крім того, присутнім розповіли про підстави здійснення інспекційних відвідувань, що передбачені пунктом 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, а також щодо можливості звернутись до територіальних управлінь Держпраці у разі порушення трудових прав, у тому числі несвоєчасної та не в повному обсязі виплаченої заробітної плати.