Головне управління Держпраці

у Херсонській області

Архіви

На Херсонщині тривають рейди щодо легалізації виплати заробітної плати

Категорія: Головна сторінка | Новини
Дата: 05/09/2017 10:07:55
Управлінням з питань праці здійснюються заходи щодо забезпечення легалізації трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях з метою скорочення обсягів нелегальної праці та нелегальної зарплати в області.
З метою виявлення прихованої зайнятості та оплати праці та легалізації трудових відносин, державні інспектори входять до складу робочих груп з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, повноти сплати внесків до соціальних фондів.
З початку року по Херсону та області за участі інспекторів праці здійснено 168 рейдів, в ході яких обстежено 1126 суб’єктів господарювання та виявлено 98 неоформлених працівників. За результатами рейдів трудові відносини з цими працівниками були приведені у відповідність з чинним законодавством.
Під час перевірок державними інспекторами праці 5-х суб’єктів господарювання, встановлено факти використання праці 207 працівників без належного оформлення трудових відносин, а саме працювали без укладення трудового договору, виконували роботу на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору та були допущені до роботи без повідомлення ДФС. 
40 роботодавців усунули порушення в ході перевірок та на виконання приписів, поновлено права 50  працівників.
За порушення, виявленні при оформленні трудових відносин роботодавці притягнуті до адміністративної відповідальності,  інформація направлена до правоохоронних органів, на суб’єкт господарювання за використання найманих працівників без належного оформлення трудових відносин було накладено фінансові санкції на суму 816 тис. грн.
Так, відбувся черговий рейд робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Робота Високопільської районної комісії щодо легалізації спрямована на дотримання роботодавцями законодавства про працю. Разом із спеціалістами Пенсійного фонду, районного центру зайнятості, керівника Високопільського відідлення ДФС інспектор Головного управління держпраці Олег Князєв взяв участь в рейді по легалізації заробітної плати. Перевіркою охоплено 9 суб'єктів господарювання.
Представник Головного управління висвітлив питання щодо діючого пілотного проекту, про переваги належного оформлення трудових відносин, звертаючи увагу на введення в дію нового Порядку нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, відповідальності та наслідках у разі порушення роботодавцями законодавства про працю відносно найманих працівників .