У Головному управлінні Держпраці у Херсонській області відбулося засідання

15 лютого 2018

15 лютого відбулося засідання колегії Головного управління Держпраці у Херсонській області. Участь у заході взяли провідний інспектор відділу техногенної безпеки УДНК ГУ ДСНС у Херсонській області, начальник служби охорони праці ТДВ «Херсонський електромеханічний завод», керівники структурних підрозділів Головного управління Держпраці.

Під час засідання керівники підрозділів звітували про результати роботи та виконання плану роботи Головного управління у 2017 році.

Так, за підсумками роботи управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки упродовж минулого року управлінням проведено 1404 перевірок виробничих об`єктів суб`єктів господарювання, що на 635 перевірок більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Під час цих заходів виявлено 13 176 порушень нормативних актів з охорони праці, з яких усунено 9 982.

У роботі управління з питань праці маємо такі результати за 2017 рік: інспекторами праці здійснено 741 захід контролю з питань додержання законодавства про працю, з них проведено 487 перевірок та 254 інспекційних відвідувань.

З метою виявлення прихованої зайнятості та оплати праці, по місту та області прийнято участь у 284 рейдах, в ході яких було обстежено 1735 суб`єктів господарювання та виявлено 360 неоформлених працівників. Під час проведення перевірок державними інспекторами праці у 5-ти роботодавців були встановлені факти використання найманої праці без оформлення трудового договору. Виявлено 415 працівників, які працювали без належного оформлення трудових відносин, а саме без укладення трудового договору, без повідомлення ДФС та виконували роботу на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору.

За порушення законодавства про працю прийнято 193 рішення щодо розгляду справ про накладення фінансових санкцій та винесено постанов на загальну суму 7 272 000 грн.

Статистика виробничого травматизму свідчить про збільшення нещасних випадків на підприємстві, адже протягом 2017 року на підконтрольних Головному управлінню підприємствах травмувалось 78 робітників, в аналогічному періоді минулого року – 70. Що стосується смертельного травматизму, то протягом січня-грудня поточного року зареєстровано 5 нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов`язаних з виробництвом, в аналогічному періоді минулого року, внаслідок нещасних випадків на виробництві, загинуло 8 працівників.

Підбиваючи підсумки, начальник Головного управління Віталій Берлим наголосив, що пріоритетним напрямом роботи ГУ Держпраці залишається підвищення ефективності заходів державного нагляду за додержанням законодавства про працю та з охорони праці, систематичне проведення інформаційно-роз`яснювальної роботи з метою недопущення порушень трудових прав громадян, запобігання травматизму на підприємствах.