Засідання колегії Державної служби України з питань праці

28 лютого 2018

27 лютого начальник Головного управління Держпраці у Херсонській області Віталій Берлим взяв участь у засіданні колегії Державної служби України з питань праці, що проводилась у м. Києві під головуванням очільника Державної служби України з питань праці Романа Чернеги.

Члени колегії, посадовці центрального апарату, територіальних органів та державних підприємств, які відносяться до сфери управління Держпраці, проаналізували підсумки роботи Служби у 2017 році та визначилися із пріоритетними завданнями у 2018 році щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про працю та охорону праці, стан організації  правової та позовної роботи в системі Держпраці.

Учасники засідання колегії зупинялися на питаннях покращення умов праці для самих інспекторів праці, обговорювали нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці визначені профілактична робота та консультування роботодавців. Запроваджується також можливість проведення за бажанням роботодавця «аудиту» трудового законодавства. Піднімалися питання важливості створення єдиної інформаційно-аналітичної системи, яка покликана допомогти інспекторам праці ефективно виконувати свої завдання, зокрема у питаннях виявлення незадекларованої праці.

Особливу увагу приділили стану охороні праці у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів. Учасники колегії заслухали запрошених представників підприємств будівельної галузі, на яких у 2017 році були зафіксовані смертельні нещасні випадки пов`язані з виробництвом.

На завершення, Роман Чернега звернув увагу на неухильному дотриманні трудового законодавства, де працює велика кількість працівників, особливо в контексті офіційного працевлаштування та доручив керівникам територіальних управлінь провести заходи превентивного характеру щодо дотримання трудового законодавства та законодавства з питань охорони праці у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів. А також забезпечити, спільно з департаментами освіти та науки обласних державних адміністрацій, проведення роз’яснювальної роботи серед учнівської молоді та їхніх батьків, направленої на збереження життя та здоров’я підлітків під час канікул та у вільний від навчання час щодо застосування праці неповнолітніх.