Херсонщина: виявлення неоформлених трудових відносин у м. Скадовськ

22 серпня 2018

17.08.2018 року начальник Головного управління Держпраці в області Берлим В.В. та інспектори праці провели інспекційні відвідування щодо виявлення неоформлених трудових відносин  суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у м. Скадовськ Херсонської області.

В ході проведення контрольних заходів закладів громадського харчування та відпочинку встановлено порушення в частині укладання трудових відносин.

Зокрема, в одному з розважальних закладів міста встановлено, що чотири працівника допущені роботодавцем до виконання робіт без укладання з ними трудових договорів.

На іншому об’єкті, роботодавець якого здійснює підприємницьку діяльність у сфері  громадського харчування, зафіксовано чотирьох працівників з якими укладено цивільно-правові угоди на виконання робіт, що мають ознаки трудових відносин.

Також, при спробі інспекторів праці провести інспекційне відвідування одного з кафе на набережній міста близько 10 осіб, які працювали в даному закладі, спішно залишали робочі місця, щоб уникнути зустрічі з інспекторами праці. На пропозицію інспекторів надати підтверджуючі документи про укладення трудових договорів із найманими працівниками роботодавець відмовився – необхідних документів не надав, про що був складений акт та вимога. У разі ненадання необхідних документів в зазначений строк роботодавцеві загрожує штраф за створення перешкод на загальну суму 372 300 гривень, що є стократним розміром мінімальної заробітної плати.

Наразі фахівцями Головного Управління відпрацьовуються матеріали інспекційних відвідувань та складаються відповідні документи для  вжиття заходів щодо притягнення роботодавців до відповідальності відповідно до вимог ст. 265 КЗпПУ.