Легалізація праці – пріоритетний напрямок в роботі Держпраці

01 серпня 2018

31 липня, перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області Тамара Франкевич взяла участь у нараді Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску та платежів до Пенсійного фонду України. До обговорення долучились представники Головного територіального управління юстиції у Херсонській області та Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Під час заходу було обговорено результати моніторингу з виявлення ознак неоформленої праці, який був проведений Головним управлінням Фонду в області, детально проаналізовано показники кількості осіб, які отримують зарплату менше мінімальної; осіб, які працюють за угодами цивільно-правового характеру (ЦПХ) та з ознаками «неповний робочий час». Окрім того звернули увагу на керівників підприємств, які отримують зарплату менше мінімальної.

В свою чергу Тамара Франкевич наголосила, що основне завдання Держпраці не накладання фінансових санкцій (які складають 111680 грн. на одного неоформленого працівника), а спонукати своїми інформаційними та інспекційними заходами оформляти працівників згідно чинного законодавства.

При надходженні інформації щодо незадекларованої праці Головним управлінням проводяться інспекційні відвідування по районам області, так минулого тижня перевірені суб’єкти господарювання у Генічеському районі, де в ході перевірок, на 19 суб’єктах господарювання встановлено 49 нелегально оформлених працівників. Також у ході виїздів в Новотроїцький район виявлено 24 неоформлених працівника, у м. Каховка – 14 та у м. Скадовськ – 14 неоформлених працівників.

Всього за 7 місяців 2018 року в ході інспекційних відвідувань виявлено 510 працівників без належного оформлення трудових відносин, з них:

262 – без оформлення трудових відносин;

41  – працюють за цивільно-правовими договорами, які мають ознаки  трудових;

205 – допущені до роботи без повідомлення ДФС.

*Якщо Вам відомо про нелегальну працю та заробітну плату «в конвертах», просимо Вас повідомляти на «гарячу» лінію Головного управління Держпраці у Херсонській області за номером (0552) 49-06-30 або заповніть електронну форму повідомлення на нашому сайті  ПОВІДОМИТИ ПРО НЕЗАДЕКЛАРОВАНУ ПРАЦЮ.